Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son zamanlarda artan ve özellikle 70 yaş ve üzeri vatandaşları hedef alan telefonla dolandırıcılık olaylarına yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda özellikle yaşlı vatandaşları hedef alan ve kendilerini mit mensubu, savcı veya hakim gibi tanıtarak dolandırıcılık yapan 7 şüpheli tespit edildi. 3'ü tutuklandı. 

11 MİLYON 500 BİN LİRALIK VURGUN! 

Yapılan çalışmalarda, şüphelilerin; Kendilerini 'MİT mensubu, cumhuriyet savcısı, hakim, emniyet ve jandarma görevlisi' olarak tanıdıkları, mağdurlara, "adınız terör örgütüne karıştı", "kimliğiniz bir olayda kullanıldı" gibi söylemlerle baskı kurarak güven kazandıkları, üst düzey kamu görevlileri adına sahte düzenlenen kimlik ve belgelerin fotoğraflarını mağdurların cep telefonlarına gönderdikleri, bu şekilde 4 mağduru 11 Milyon 500 Bin TL dolandırdıkları, tespit edildi.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Antalya merkezli 2 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonla yakalanan şüphelilerin üzerlerinden cep telefonları, sim kartları ve dijital materyaller ele geçirildi. 3 şüpheli tutuklanarak adli makamlara sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla etkin bir mücadele yürüterek, yasaların gerektirdiği sorumlulukla çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla mücadeleye kararlılıkla devam edeceğini bildirdi.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ