Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi plakalı otobüsleri ve raylı sistem araçlarının 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na katılacak öğrenci, veli ve görevliler için ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı.

ANTALYA’DA YARIN TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK

Binlerce gencin hayallerine ulaşması için önemli bir adım olan üniversite sınavı öncesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten hafta sonu yapılacak YKS sınavlarına katılacak öğrenci ve görevlilere için toplu ulaşım desteği sağlanacağı açıklandı. Bu haber sonrası sevinen binlerce öğrenci yarınki sınav öncesi moral buldu.

ÖĞRENCİ, VELİLER VE GÖREVLİLER FAYDALANABİLECEK

Büyükşehir Belediyesi’ne ait resmi plakalı toplu ulaşım araçları ve raylı sistem araçları 8-9 Haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na katılacak öğrenci, veli ve görevlilerin sınav yerlerine kolay ulaşım sağlamaları amacıyla ücretsiz olacak. Öğrenci ve görevlilerin bu imkandan yararlanmak için sınav giriş belgelerini, görevlilerin görev belgelerini göstermeleri yeterli olacak.

SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLER BUNLARA DİKKAT ETSİN 

Yarın sınava girecek öğrencilerin giriş belgelerinin yanında kimliklerinin de yanında olması gerekiyor. Sına giriş belgelerinin üzerinde yazan TYT ve AYT yazılarına dikkat edin. Hangi oturuma girecekseniz onun yazdığı belgeyi güvenlik görevlilerine teslim etmeniz gerekiyor aksi halde sınava giremezsiniz. Sınav 10.15’te başlayacak ve 10.00’da içeriye girişler kapanacak. Bu yüzden sınava girecek adayların her ihtimale karşı sınav yerine en az 1 saat önce gitmesi tavsiye edilir.

Öğrenci Sınav
 

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bülten