Antalya'nın Manavgat ilçesinde jandarma ekipleri tarafından Antalya’da sık sık yaşanan safari kazalarını engellemek için denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde, emniyet kemeri olmadan virajlı ve tehlikeli yollarda ayakta yolculuk eden turistlere izin veren araç işletmecilerine cezai işlem uygulandı. 

TURİSTLER KAZALARDAN DERS ALMADI

Antalya Manavgat ilçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri tarafından Antalya’da sık sık yaşanan safari kazalarının önlenmesi için denetimler gerçekleştirildi. Denetimler esnasında turislerin yaşanılan kazalardan ders çıkarmayarak safari araçlarında tehlikeli şekilde yolculuk etmeyi sürdürdükleri gözlendi. 

İŞLETMELERE CEZA, TURİSTLERE UYARI

Antalya'da jandarma tarafından gerçekleştirilen turistik safari denetimlerinde hem yolcuların hem de işletme sahiplerinin kurallara uymadığı tespit edildi. Jandarma ekiplerince tek tek kayıt yapılarak tespit altına alınan o kuralsızlık anlarının karşılığı ise önce cezai işlem ardından da uyarı oldu. Turistik safari işletmelerine ceza uygulayan ekipler, araçlarda bulunan turistleri de yaşanan kazalar noktasında sözlü olarak uyardı. 

EN SON SAFARİ KAZASINDA 13 KİŞİ YARALANMIŞTI

Antalya’da sık sık yaşanan safari kazalarına geçtiğimiz 2 Mayıs'ta bir yenisi eklenmiş, 2 safari aracının çarpışması sonucu yaşanan olayda 13 turist yaralanmıştı. 

Ev sahibi ile tartışan kiracı, apartmanı havaya uçurdu! Ev sahibi ile tartışan kiracı, apartmanı havaya uçurdu!

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP