Antalyalı siyasetçiler, 6 Mayıs 1972 yılında idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı yayınladıkları mesajlarla andılar. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,  Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını Üç Fidan Parkı’nda bulunan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın rölyeflerini ziyaret ederek anmasını gerçekleştirdi. Antalyalı siyasetçilerin Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının ölüm yıldönümünde yayınladıkları anma mesajlar şu şekilde: 

MUHİTTİN BÖCEK (ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI)

Tam bağımsız bir Türkiye için mücadele eden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı idamlarının yıl dönümünde rahmetle anıyorum.

ALİYE COŞAR (CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ)

Biz varlığımızı hiçbir karşılık beklemeden esasen Türk halkına armağan etmiş bulunuyoruz. Türk halkı ve devletin bağımsızlığına armağan etmiş bulunmaktayız. Bu sebeple ölümden çekinmiyoruz...” Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."  Anılarına saygıyla.

ÜMİT UYSAL (MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI)

Her 6 Mayıs günü olduğu gibi bu 6 Mayıs'ta da Üç Fidan Parkı’mızda Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın rölyef anıtlarını ölüm yıl dönümlerinde ziyaret ettim.  Onlar, Atatürk'ün işaret ettiği,  devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçileriydi. Samsun'dan Ankara'ya "Tam Bağımsız Türkiye" şiarıyla yürüyenlerdi. İktidar sahipleri gaflet ve dalalet içerisindeyken Türkiye'mizin istiklali ve istikbali için buna karşı çıkanlardı. Fikirleri nedeniyle, hiç hak etmedikleri halde gencecik yaşta, sırf diğer gençlere ibret olsun mantığı içinde bir Hıdırellez sabahı öldürülmüşler, idam edilmişlerdi.  Ölümlerinin 52. yıl dönümünde Üç Fidanın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

DEMET GÜNDÜZ (CHP KONYAALTI İLÇE BAŞKANI)

68 Kuşağı’nın devrimci önderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın 6 Mayıs 1972’de idam edilmesinin üzerinden 52 yıl geçti. Üç Fidan’ın mücadelesi bugüne ve geleceğe ışık tutmaya devam ediyor.

Antalya'da 'tersine göç' etkisi! Kiralar tavan yaptı, ev sahibi-kiracı çıkmazı adliyede bitiyor Antalya'da 'tersine göç' etkisi! Kiralar tavan yaptı, ev sahibi-kiracı çıkmazı adliyede bitiyor

OYKUN BAŞAR (CHP MANAVGAT İLÇE BAŞKANI)

Üç Devrimci, üç delikanlı, üç yiğit… Bir Deniz Gezmiş, bir Yusuf Aslan, bir Hüseyin İnan geçti bu dünyadan... Özgürlüğe adanmış kısacık, ama hiç bitmeyen üç ölümsüz hayat... Yüreklerinde halk ve vatan sevdası, sırtlarında yeşil parkaları, ayaklarında postallarıyla... Yıllarca yaşayacaksınız; Kendi bedenlerinizde olmasa da milyonların yüreğinde ve çocuklarımızın gururla taşıyacakları adlarınızda...  Sizler "Tam Bağımsız Türkiye" sevdasıyla Amerikan 6. Filosunun önünde duvar gibi dururken, o gün sizleri arkanızdan vuranlara inat adınız ölümsüzlük olsun...  

NİYAZİ NEFİ KARA (MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI)

O gün son defa haykırdılar dünyaya, devam edin devam edin kavgaya cellat vurdu tekmeyi sehpaya 6 Mayıs günü üç darağacı! Tam bağımsız Türkiye için mücadeleye devam edeceğiz.

ŞEREF ÇİMEN (CHP SERİK İLÇE BAŞKANI) 

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı rahmet ve saygıyla anıyorum...   

Muhabir: MUSTAFA KOÇ