Antalya’da Ramazan Bayramı hazırlıkları devam ediyor. Bayramlık alışverişi için Muratpaşa ilçesinde Güllük Caddesi'nde yer alan mağazaları tercih eden Antalyalılar uygun fiyatlı elbise ve ayakkabı almanın heyecanını yaşıyor. Mağazaların sabah saatlerine kadar açık kalabileceği ifade ediliyor. 

KENT MERKEZİNDE GÜLLÜK CADDESİ TERCİH EDİLDİ

Ramazan Bayramı yaklaşırken, çarşı pazarda da hareketlilik arttı. Bayram öncesi alışverişini yapmak isteyen vatandaşlar, Antalya’nın merkezi alışveriş merkezlerinin yanı sıra Güllük Caddesi’nde yer alan mağazalarda yoğunluk oluşturdu. Alışverişe gelen vatandaşlar şeker ve bayramlıklarını almaya başladı. Esnaf da bu yılki bayramdan umutlu olduklarını belirtti. Ramazan Bayramı dolayısıyla alışverişlerini yapmak isteyen vatandaşlar, kentte uygun fiyatlı alışverişe imkan sağlayan Güllük Caddesi'ne tercih etti. 

Isparta'da elektrik kesintisi: 25 Mayıs Cumartesi günü kesinti uygulanacak ilçelerin listesi... Isparta'da elektrik kesintisi: 25 Mayıs Cumartesi günü kesinti uygulanacak ilçelerin listesi...

TİCARET BAKANLIĞI UYARDI

Ticaret Bakanlığı, Ramazan Bayramı alışverişi nedeniyle karşılaşılabilecek olumsuzluklara karşı önlem aldığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada vatandaşların mağdur olmaması, hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla denetimlerin artırılacağı vurgulandı. Açıklamada, "Özellikle alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler ve tüm marketler yakın takibimiz altında olmaya devam edecektir. Bu çerçevede, vatandaşlarımıza şahit oldukları fahiş fiyat artışlarını Bakanlığımızın çağrı merkezine ve Bakanlığımızın web sayfasına bildirebileceklerini bir kez daha belirtmek isteriz” ifadelerine yer verildi. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER