Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Trendyol Süper Lig'in 27. haftasında oynanan maçlar sonrası aralarında Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da olduğu 9 kulübü, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti.

BOZTEPE, PFDK RADARINDA

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe de PFDK'ya sevk edilen isimler arasında yerini aldı. Boztepe'nin, Galatasaray maçı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda yer alan sportmenliğe aykırı hareketi, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki söylemleri nedeniyle PFDK'ya sevkine karar verildiği açıklandı.

NE OLMUŞTU?

Antalyaspor, Trendyol Süper Lig'in 27. haftasında deplasmanda Galatasaray'a 2-1 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası olay yaratacak açıklamalarda bulunan Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, koca bir şehrin emeklerini rezil etmekten çekinmeyen bir yapı ile karşı karşıya olduklarını savunarak, "Bu gece kim varsa istifasını versin" şeklinde konuştu.

Kırmızı-Beyazlıların Başkanı Sinan Boztepe, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada '16 kişiye karşı' oynanan bir maç tasviri ile yorumda bulundu.

Hentbol Erkekler Türkiye Kupası'nın sahibi Beşiktaş oldu Hentbol Erkekler Türkiye Kupası'nın sahibi Beşiktaş oldu

Futbolcuları tebrik eden Boztepe, şöyle konuştu; "Öncelikle kendi futbolcularımızı tebrik ediyorum. Bugün sahada 16 kişiye karşı oynanan muhteşem bir oyun vardı. Böyle bir saçmalık olamaz. Lanet olsun artık gerçekten lanet olsun. Muhteşem futbol oynayan bir takımın hakkı bu kadar kolay yenmez. Federasyon istifa mı edecek ne yapıyorsa yapsın. Adaletli davranacak ve hak gözetecek bir yönetim anlayışı istiyoruz. Orada bir emek var. Anadolu kulüpleri rezil kepaze ediliyor. Federasyon da hakemler de koca bir şehrin emeklerini rezil etmekten çekinmiyor. Bu gece kim varsa istifasını versin. Adaletsizliği ve haksızlığın değil, futbolun ve sporun kalitesini konuşacağımız bir yönetim gelsin. Gerçekte yazıktır, günahtır."

Kaynak: HABER MERKEZİ