Bu sene 4'üncüsü düzenlenen Fethiye Sporfest, 27 Eylül – 15 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Muğla Valiliği, Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı çeşitli federasyonlar tarafından ortaklaşa düzenleniyor. Geniş bir sporcunun katılım gösterdiği festivale, Antalyaspor Bisiklet Takımı da damgasını vurdu.

ANTALYASPORLU BİSİKLETÇİLER KÜRSÜYÜ İŞGAL ETTİ

Sporcular, 95.8 kilometrelik “Uzun Parkur” etabında ter döktü.  Antalyasporlu sporcular Nuri Acar, Adil Deniz Karacagil ve Turgay Germen, sırasıyla ilk üç sırayı alarak, kürsüye birlikte çıktılar. Bu başarıları ile festivalin en dikkat çekici performanslarından birine imza atılar. Sporcular, takımlarını ve taraftarlarını gururlandırdı.

ZORLU PARKUR, GÜÇLÜ SPORCULAR 

Toplam mesafesi 580 metre olan parkurda sporcular oldukça zorlandı. Bisikletçilerin performansı ve dayanıklılığı ön plana çıktı. 2,5 saatlik sürenin altında tamamlanan yarışta Antalyasporlu bisikletçiler, kendi yaş kategorilerinde de en ön sıralarda derece elde etmeyi başardı. Yaş gruplarına göre yapılan sıralamada Nuri Acar ve Adil Deniz Karacagil birinci, Turgay Germen de ikinci sırayı aldı.Antalyaspor’un diğer bisikletçileri Devrim Ardıç ve Levent Çetinkaya da ana grubun hemen arkasında yarışı bitirdi. Protokolün katılımı ile yapılan madalya töreninin ardından sona erdi.