Atık yönetimi ve geri dönüşüm politikaları için Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Antalya Şubesi, tüm paydaşlarına destek çağrısında bulundu. Oda tarafından yapılan açıklamada, “Tüm paydaşları sürdürülebilir bir gelecek için atık yönetimi ve geri dönüşüm politikalarına destek vermeye, Antalya ve Akdeniz bölgesinin doğal güzelliklerini korumak üzere işbirliği yapmaya ve çaba göstermeye davet ediyoruz" denildi.

Antalyalılara müjde! Artık gönül rahatlığıyla denize girebilirsiniz Antalyalılara müjde! Artık gönül rahatlığıyla denize girebilirsiniz

"AKDENİZ'İN EŞSİZ GÜZELLİKLERİNİ KORUMALIYIZ"

Antalya'nın eşsiz güzelliklerini korumak için atık yönetimi ve geri dönüşümün teşvki edilmesi için çağrıda bulunan Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi , ”Antalya, muhteşem doğası ve Akdeniz'in eşsiz güzellikleriyle ünlü bir şehir olarak, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında öncü bir rol üstlenmektedir. Bu bağlamda, Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi olarak, atık azaltımı, atık yönetimi ve geri dönüşüm faaliyetlerinin yanı sıra bu faaliyetlerin gelişmesini sağlamak için yenilikçi ve teknolojik gelişmelerin oluşturulmasının teşvik edilmesinin önemini vurgulamayı amaçlıyoruz. Antalya ve Akdeniz'in zengin biyoçeşitliliği ve doğal kaynakları, atık yönetimi ve geri dönüşüm politikalarının etkili bir şekilde uygulanmasını daha da önemli hale getirmektedir. Bu güzellikleri korumak ve gelecek nesillere aktarmak için atıkların doğru bir şekilde yönetilmesi ve geri dönüşümün teşvik edilmesi gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi. 

ÇMO'DAN TÜM PAYDAŞLARA İŞBİRLİĞİ DAVETİ

Türkiye genelinde olduğu gibi, Antalya'da da atık yönetimi ve geri dönüşüm politikalarının koordinasyonunun önemine vurgu yapılan ÇMO Antalya Şubesi açıklamasında şunlar söylendi:

“İlgili bakanlıklar ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde, farkındalığın arttırılması, sürdürülebilir bir atık yönetimi sisteminin oluşturulmasıve uygulanması için çaba sarf etmekteyiz. Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi üyeleri olarak, Sıfır Atık Projesi'nin etkin bir şekilde uygulanması ve yaygınlaştırılması için kamu kurumları, özel sektör ve vatandaşların daha fazla bilinçlenmesi, benimsemesi ve uygulaması için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye hazırız. Tüm paydaşları,sürdürülebilir bir gelecek için atık yönetimi ve geri dönüşüm politikalarına destek vermek, bununla birlikte yenilikçi ve teknolojik geliştirmelerin teşvik edilmesi ileAntalya ve Akdeniz bölgesinin doğal güzelliklerini korumak üzere işbirliği yapmaya ve çaba göstermeye davet ediyoruz.”

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN