Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) atama kararlarıyla 4 bin 303 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi. Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na atandı. Antalya Cumhuriyet Başsavcı vekili Yakup Ali Kahveci ise Antalya Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

28 Haziran Resmi Gazete kararları! TSK Personel Kanunu Resmi Gazete'de 28 Haziran Resmi Gazete kararları! TSK Personel Kanunu Resmi Gazete'de

ANTALYA CUMHURİYET BAŞSAVCISI ZAFER KOÇ İSTANBUL’A GİDİYOR

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Gökçe Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaköse Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Antalya Cumhuriyet Başsavcı vekili Yakup Ali Kahveci Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na atandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı

ADALET BAKANI TUNÇ'TAN HAYIRLI OLSUN PAYLAŞIMI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Resmi Gazetede yayımlanan kararlara ilişkin hayırlı olsun paylaşımı yaptı. Tunç paylaşımında, "Ataması yapılan hâkim ve Cumhuriyet savcılarımıza adaletin tecellisi yolunda üstün muvaffakiyetler diliyorum. Yargı camiamız, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun" dedi.

YAKUP ALİ KAHVECİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Yakup Ali Kahveci, hukuk alanındaki başarılı kariyerine Antalya'da başladı. Cumhuriyet Başsavcıvekilliği görevini başarıyla yürütürken, hukukun temel prensiplerine olan hakimiyeti ve adalet anlayışıyla öne çıktı. Yıllar içinde edindiği deneyim ve bilgi birikimiyle Antalya'nın hukuki çerçevesini şekillendiren isimlerden biri haline geldi. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi'nin kararıyla Yargıtay üyeliğine seçilen isimlerin yerine yapılan atamalarla birlikte Kahveci, Hakimler ve Savcılar Kurulu kararnamesiyle Antalya Cumhuriyet Başsavcı’lığına atandı.

Yakup Ali Kahveci

Muhabir: BÜLENT ÖNER