ATB ve ATAK Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Dere, mesajında Kurban Bayramı'nın hayatı güzelleştiren, dünyaya mesaj verecek nitelikte bir gün olduğunu dile getirdi.

"FARKLILIKLAR ZENGİNLİKLİKTİR"

Dünya barışı için farklılıkların zenginlik olarak benimsenmesi gerektiğini belirten Başkan Çandır, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bayramlar toplumsal birlik ve beraberliğin sağlandığı, kardeşlik, hoşgörü kültürü ve duygularının geliştiği, paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma duygularının en üst seviyede yaşandığı günlerdir.

Bizler de Kurban Bayramını birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayram mutluluktur, paylaşmaktır. Birlikte hayatı güzelleştirmektir. Kutuplaşmaya giden dünyaya karşı birliği, barışı haykırmaktır. Farklılıklarımız zenginliğimizdir.

İhtiyaç sahiplerine daha fazla el uzatacağımız, sevgi dilinin yayıldığı, ortak değerlerde buluştuğumuz, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığımız günlerin çoğalması dileğiyle Antalyalılar, Türk Milleti ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Bayramın, sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyorum."

Muhabir: DUYGU TEKİN