Hem yürekleri hem de minikleri ısıtan kampanya Hem yürekleri hem de minikleri ısıtan kampanya

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

ATAMIZIN İZİNDE, BİLİMİN IŞIĞINDA

"Bizler ancak ve ancak Atamızın izinde, bilimin ışığında tüm gücümüzle çalışarak var olabiliriz. Bu nedenle bilim üretmeye, teknoloji üretmeye ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz” diyerek Atatürk'ü anan Başkan Atmaca sözlerini şöyle bitirdi:

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 85'inci yıl dönümünde saygı, sevgi ve büyük bir özlemle anıyorum. Türk milletinin yüksek karakterinin timsali olan Atamızın bizlere emanet ettiği, 'Benim en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu anlamlı yılda, bizlere düşen en büyük sorumluluk, bu esere 100 yıldır olduğu gibi sahip çıkmak, onu nice 100 yıllara taşımak için yılmadan çalışmaktır. Atatürk'ün 'Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir' sözünde de anlattığı gibi, Atamızın fikirleri bizleri aydınlatıyor, kurduğu Cumhuriyet ise bizlere güven ve umut veriyor. Bugün ülkemizin hemen yanı başında yaşanan savaş ve iç karışıklıklar bizlere Cumhuriyet'in varlığının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bizler ancak ve ancak Atamızın izinde, bilimin ışığında tüm gücümüzle çalışarak var olabiliriz. Bu nedenle bilim üretmeye, teknoloji üretmeye ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.”