Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nun 2023 yılında ilk defa hayata geçirdiği CW Enerji Yağlı Güreş Ligi’ni 3. olarak bitiren “Örümcek Adam” lakaplı Manavgat Belediyesi’nin Başpehlivanı Serhat Gökmen’i ve Manavgat Belediyesi Yağlı Güreş Koordinatörü Abdullah Seçim’i makamında ağırladı.

MANAVGAT ŞAMPİYONLUK KÜRSÜSÜNDE

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, güreşlerde gösterdiği başarı grafiğinden dolayı Başpehlivan Serhat Gökmen’i 5 tam altın ile ödüllendirdi. Manavgat Belediyesi’nin adını şampiyonluk kürsüsünde duyurmanın kendisine büyük bir mutluluk verdiğini belirten Başpehlivan Gökmen, spora ve sporcuya her zaman destek olan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e, ata sporuna verdiği katkılardan ve desteklerden dolayı teşekkür etti.

BAŞARILARI GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

Başkan Sözen ise Başpehlivan Serhat Gökmen’in CW Enerji Yağlı Güreş Ligi’ni başarıyla bitirmesinden dolayı gurur duyduğunu söyledi.  Sözen,

“Başpehlivanımız Serhat Gökmen; azmi, disiplini, çalışkanlığı ve sporcu kişiliğiyle ata sporumuzun örnek pehlivanları arasında yer alıyor. Katıldığı tüm müsabakalarda Manavgat’ımızı en iyi şekilde temsil ederek bizlerin göğsünü kabarttı. Bizler de başpehlivanımızın başarısını takdir etmek amacıyla bir ödül takdim ettik. Kendisine spor hayatında başarılar diliyorum. Emeği geçen antrenörlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞPEHLİVANIN BAŞARI DOLU KARNESİ

Başpehlivan Serhat Gökmen, yağlı güreş liginde Manavgat 10. Yağlı Pehlivan Güreşlerinde 2. olurken, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 15. Softaoğlu Mehmed Pehlivan Yağlı Güreşleri’nde Orhan Okulu’yu mağlup ederek şampiyon oldu. Başarılarını tüm güreş organizasyonlarında sürdüren Örümcek Adam, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Aybastı Yağlı Güreşleri’nde ise 3.’lük alırken, Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin düzenlediği güreşte de kürsü yaptı.

Başkan Böcek'in ilk ziyareti Vali Şahin oldu Başkan Böcek'in ilk ziyareti Vali Şahin oldu

Manavgat Belediyesi / Bülten