662. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin zaferini kazanan başpehlivan Yusuf Can Zeybek, mezuniyetinin ardından diplomasını Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar'dan aldı.

ÖZEL ZİYARET VE ONUR KONUKLARI

MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nden yeni mezun olan Zeybek, altın kemer başarısının gururunu yaşarken, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar'ı ziyaret etti. Bu özel ziyarette Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Atay ve antrenörlük eğitimi bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Şahin de bulundu.

REKTÖRDEN ZEYBEK'E ÖVGÜ VE HEDİYE

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, "Başpehlivanımızın başarısı ile gurur duyuyoruz. Üniversitemizin alt yapısı, spor bilimlerindeki kapasite ve tecrübesi ile Türk sporuna daha nice başarı hikayeleri kazandırmak istiyoruz. Geçmiş dönem başpehlivanları lisansüstü eğitim ile üniversitemizde eğitim almaya devam ediyor. Bu spora gönül vermiş sporcular genç yaşta bizim üniversitemizi tercih ediyor. Uzak değil yakın zamanda üniversitemiz yetenekli milli sporcuların lisans ve lisansüstü eğitimleri adına cezbedici bir noktaya gelecek." dedi.