Sinemaseverlerin merakla beklediği filmlerin arasına bir yenisi daha katılıyor. Son dönemde yakın Türkiye tarihine dair hem biyografi hem de olay filmlerinin sayısı katlanarak artıyor. Özellikle de 2024 yılının Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı olması sebebiyle bu sene içerisinde tarihi filmlerde bir artış yaşandı.

Atatürk filmlerinin ardından beyazperde tutkunlarını sevindiren Bir Cumhuriyet Şarkısı filmi konusuyla izleyicilerin şimdiden ilgi odağı oldu. Birbirinden ünlü ve başarılı oyuncuların yer aldığı filmin detaylı konusu, kadrosu ve ne zaman çıkacağı merak ediliyor.

Bir BKM filmi olan Bir Cumhuriyet Şarkısı filmine dair araştırılan her şeyi haberimizde derledik!

Antalya’da 19 Mayıs kutlamalarına temsili Atatürk damgasını vurdu Antalya’da 19 Mayıs kutlamalarına temsili Atatürk damgasını vurdu

Bir Cumhuriyet Sarkisi 4

Bir Cumhuriyet Şarkısı Filmi Konusu

2024 yılı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılı. Bu yıl özel olarak hazırlanan pek çok filmi beyaz perdede izleme şansı bulduk. Son açıklanan haberlere göre ise ‘Bir Cumhuriyet Şarkısı’ 100.yıla özel çıkan filmlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Yer yer eğlenceli yer yer ise dramatik sahnelerin yer alacağı Bir Cumhuriyet Şarkısı filmi konusuyla da merak ettiriyor. Yağız Alp Akaydın’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin çekimleri 1 Mart’ta başladı. Konuya dair detaylar da Mart itibariyle şekillenmeye başladı.

Esas olarak Cumhuriyet tarihinde sahnelenen ilk opera olan Özsoy Operası’nın hikayesinin anlatılacağı filmde o dönemin sosyal, kültürel ve siyasi atmosferine de ışık tutulacak. Dönemi tamamen yaşatacak olan Bir Cumhuriyet Şarkısı filmi konusu izleyicilerin beğenisini kazandı. Peki, oyuncu kadrosunda kimler var? İşte, detaylar…

Bir Cumhuriyet Sarkisi 9

Bir Cumhuriyet Şarkısı Filmi Oyuncuları

1930’lu yıllarda henüz çok genç olan Cumhuriyet dönemini yaşatacak olan Bir Cumhuriyet Şarkısı filmi konusunu açıkladık. Fakat oyuncu kadrosunun belirli olmasıyla da beklentiler arttı.

Bir Cumhuriyet Şarkısı oyuncuları şu şekildedir:

  • Ertan Saban
  • Salih Bademci
  • Ahmet Rıfat Şungar
  • Birce Akalay
  • Melis Sezen
  • Şifanur Gül
  • Mehmet Özgür
  • Emre Karayel
  • Bensu Soral
  • Okan Yalabık

Çekimleri başlayan Bir Cumhuriyet Şarkısı filmi konusunun ardından oyuncu kadrosu da yavaş yavaş şekillendi. Birce Akalay’ın, ilk Türk kadın opera sanatçısı Nimet Vahid Hanım’a hayat vereceği; Ahmet Adnan Saygun’a ise Salih Bademci’nin oynayacağı belirlenmiştir. Son yılların yıldızlarından Melis Sezen ise Ahmed Adnan Saygun’un eşi piyanist Mediha Hanım’ın karakterini üstlenecek.

Bir Cumhuriyet Sarkisi 10

Bir Cumhuriyet Şarkısı Atatürk’ü Kim Oynuyor?

Son çıkan Türkiye tarihi filmleriyle birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü pek çok oyuncu canlandırmıştır. Vizyona girecek olan Bir Cumhuriyet Şarkısı filminde Atatürk rolünü ise Ertan Saban üstleniyor. Saban’ın karaktere dair ilk görüntüleri de paylaşıldı.

Bir Cumhuriyet Şarkısı Nerede Çekiliyor?

Bir Cumhuriyet Şarkısı filmi konusu itibariyle tarihi atmosfere sahip. Bu sebeple de İstanbul’da çekileceği düşünülmektedir.

Bir Cumhuriyet Sarkisi 8

Bir Cumhuriyet Şarkısı Ne Zaman Çıkacak?

Bir Cumhuriyet Şarkısı filmi konusunu ve oyuncularını açıkladık. Bunların ardından en merak edilen ise filmin ne zaman vizyona gireceği!

100.yıla özel çekilen filmin 2024 yılı içerisinde yayınlanacağı açıklandı. Film 29 Ekim 2024 yılında vizyona girecek!

Bir Cumhuriyet Şarkısı filmi konusu ve diğer merak edilen detayları açıkladık!

Muhabir: Duygu Tekin