Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı üzen kaza Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı üzen kaza

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler limana bağlı bir tekneyi çaldı. Tekneyi çalan kişi ya da kişiler, tekneyi Köçek Adası kayalıklarına vurduktan sonra terk etti. Kıyıya vurmuş tekneyi kurtaran sahil güvenlik ekipleri kurtardı. Polis ise hırsızlarını henüz yakalayamadı. 

BODRUM’DA ÇALDIKLARI TEKNE İLE KAZA YAPTILAR

Turgutreis Mahallesi’nde özel bir limanda bağlı olduğu öğrenilen tekne, geçtiğimiz Cumartesi gecesi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı. Tekneyi çalan kişi ya da kişiler, tekneyi Köçek Adası kayalıklarına vurduktan sonra terk etti. Cumartesi gecesi Sahil Güvenlik ekiplerinin ihbarı sonrası olaydan haberi olan tekne sahibinin, sigorta işlemlerini hallettikten sonra tekneyi kurtarma çalışmasına başlayacağı öğrenildi. 

TEKNEDE BÜYÜK HASARLAR VAR 

Öte yandan, büyük hasar alan teknenin bir motorunun, şişme botunun, buzdolabının ve bazı teknik donanımlarının çalındığı bildirildi. Olayın faillerinin tekne kayalıklara vurduktan sonra şişme bota binerek bölgeden uzaklaştıkları tahmin ediliyor. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürerken, faillerin henüz yakalanmadığı öğrenildi. 


                                     
 

Kaynak: İHA