Muğla'nın Bodrum Belediyesi tarafından ilçe genelinde genel temizlik çalışması yapılacağı duyuruldu. Bodrum'un her mahallesinde gerçekleştirilecek çalışmaların 8 Mayıs'ta başlayacağı bildirildi. Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, kendisinin de saha çalışmalarına katılacağını belirtip "Planlanan temizlik çalışmasında sivil toplum örgütlerimiz başta olmak üzere halkımızın da bizlere destek olacağına inanıyorum" dedi.

Antalya'ya özgü o orkide türü soyunu sürdürme mücadelesi veriyor Antalya'ya özgü o orkide türü soyunu sürdürme mücadelesi veriyor

BODRUMU BAŞTAN SONA TEMİZLEYECEKLER

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci tarafından genel temizlik hareketi programlandı. Yaşam alanlarının korunması ve toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla yapılacak olan temizlik çalışmasına belediye çalışanları da katılacak. Temizlik etkinliği için 8 Mayıs saat 09.00'da Kumbahçe Meydanı, Gümbet Dolgu Alanı, Akçaalan Kapalı Pazar Yeri ve Yalıkavak Atatürk Meydanında buluşulacak. Çalışmanın ilk etabında Akçaalan, Bahçelievler, Çarşı, Geriş, Gümbet, Karabağ, Kumbahçe, Turgutreis, Umurça ve Yalıkavak mahallelerinin sokakları ve kıyı şeridi ot ve çöpten arındırılacak. Temizlik hareketinin ikinci etabının 15 Mayıs'ta Müsgebi, Yahşi, Bitez, Dağbelen ve Yaka mahallelerinde yapılması planlanıyor.

A W195649 01

BODRUM'DA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ

Bodrum Belediyesi tarafından her yıl, 'Denize En Çok Mavi Yakışır' sloganıyla düzenlenen deniz dibi temizliğinin bu yılki programı, Kumbahçe'den başlayacak. Denizleri ve kıyıları korumak, temiz tutmak amacıyla Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte 8 Mayıs'ta Kumbahçe'de, 15 Mayıs'ta ise Gümbet'te sahil ve deniz temizliği saat 10.00-12.00 arasında yapılacak. Deniz dibi temizliği etkinliğinin her çarşamba farklı bir koy olmak üzere toplam 13 koyda yapılması planlanıyor.

"DAHA YAŞANABİLİR BİR BODRUM İÇİN EL ELE"

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, kendisinin de saha çalışmalarına katılacağını belirtirken, “Planlanan temizlik çalışmasında sivil toplum örgütlerimiz başta olmak üzere halkımızın da bizlere destek olacağına inanıyorum. Çevre bilincini kalıcı hale getirmek, toplumsal farkındalık yaratmak ve sokaklarımızı temiz tutmak için, daha yaşanabilir bir Bodrum için el ele verip bu çalışmayı her mahallemizde gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Kaynak: DHA