Meteoroloji'nin Antalya için 'şiddetli yağmur ve gök gürültüsü' uyarısı bu sabaha karşı saat 04.00 sıralarında gerçeğe dönüştü. Gök gürültüsü ve şiddetli yağışın etkisi ile yataklarından fırlayan Antalyalılar gördükleri manzaraya inanamadı. 

OKULLARIN TATİL EDİLMESİ ÇAĞRISI YAPILDI

Antalya ve ilçelerinde cadde ve sokaklarını adeta küçük birer ırmağa döndüren şiddetli yağışı anbean videoya alan vatandaşları uyku tutmadı. Sabah çocuklarını okula nasıl göndereceklerini düşünen vatandaşlar, sosyal medya üzerinden Antalya Valiliği'ne çağrı yaparak okulların tatil edilmesini, resmi kurumlarda mesaiye 1 gün ara verilmesini istedi.

SU BASKINI İHBARLARI

İnternette kısa sürede binlerce vatandaş Antalya'da meydana gelen yağışın boyutunu öğrenmen için arama yaptı. Sosyal medya ortamında bir çok sokağı ve evi su bastığı, araçların su altında kaldığı ihbarı yapıldı. Vatandaşların Kaleçi ve şehrin muhtelif noktalarından çektiği videolarda yağmurun şiddeti gözler önüne serildi. 

Bir annenin başarı hikayesi… Şimdi Türkiye’ye örnek oluyor! Bir annenin başarı hikayesi… Şimdi Türkiye’ye örnek oluyor!

KALEİÇİ'DEN ADETA IRMAK GEÇTİ

Kısa sürede görülen şiddetli yağış, Kalekapısı'dan Kaleiçi'ne doğru adeta ırmağı andıran bir su akışına neden oldu. O anlara ait video görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı: 

Muhabir: DUYGU TEKİN