Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kalite Geliştirme Koordinatörlüğü'nce hazırlanan, farklı bölümlerden öğrencilerin katılımıyla “Öğrenci Gözünden Kurum İç Değerlendirme Raporları (KİDR) Çalıştayı” GAÜN Rektörlük Senato Salonunda düzenlendi.

Yükseköğretimde Kalite Güvence süreçlerinde katılımlarının aktifleştirilmesi amacıyla hazırlıkları devam eden 2023 KİDR Raporu hakkında öğrencilerin görüş ve değerlendirmelerini almayı hedefleyen çalıştayda GAÜN Kalite Geliştirme Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Derya Özçalışkan tarafından kalite anlayışı ve KİDR raporu hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı. Öğrenciler, eğitim kalitesi, fiziki imkanlar, sosyal etkinlikler ve akademik destek gibi konularda görüşlerini paylaşarak, üniversite yönetimine önemli geri bildirimlerde bulundu.

"KALİTEYE KATKI SAĞLAYACAK"

Çalıştayda konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, öğrencilerin görüşlerinin üniversitenin gelişimine katkı sağlayacağını belirterek, çalıştay raporunu önemsediklerini söyledi. Prof. Dr. Özaydın, "Öğrencilerimizin katılımıyla düzenlediğimiz bu çalıştay, üniversitemizin sürekli gelişimine ve kalitesine katkı sağlayacaktır. Öğrencilerimizin görüşleri bizim için son derece kıymetlidir ve bu görüşler doğrultusunda daha iyi bir üniversite ortamı oluşturmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu. GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş ise öğrencilerin görüşlerini kıymetli bulduklarını ifade ederek, bu süreçte öğrencilerin görev alması ve katılımı üniversitenin gelişimine katkı sağlayacağını dile getirdi.

Ekolojik Kreş’te 23 Nisan teması Ekolojik Kreş’te 23 Nisan teması

Genel Sekreter Vekili Nuh Okumuş da çalıştayda emeği geçenlere teşekkür etti. Çalıştay sonrası Birim Kalite ve Akreditasyon ekiplerinin öğrenci temsilcilerinden oluşturulan GAÜN Öğrenci Kalite Komisyonu, 2023 Kurum İç Değerlendirme Raporunun 23 alt ölçütte değerlendirmelerini ve görüşlerini bildirerek “Öğrenci Gözünden KİDR Raporu” hazırlandı.

Kaynak: İHA