Hatay'da hayvanlarıyla duygusal bağ kuran satıcı Ali Yalçın, kendine öpücük atan ve komutlarını dinleyen küçükbaş hayvanlarıyla olan diyaloglarıyla gülümsetiyor. Yalçın, 'Kurbanlıklarım bana öpücük atıyorlar, gel diyorum geliyorlar, git deyince gidiyorlar' dediği hayvanlarıyla kurduğu bağla görenlerin içini ısıtıyor.

HATAY'DA KURBAN SATIŞI HAREKETLİ GEÇİYOR

Depremin vurduğu Hatay'da geçtiğimiz Kurban Bayramı'na oranla bu bayramda kurban satışı daha hareketli geçiyor. Geçtiğimiz yıla nazaran daha fazla hareketlilik gözlenen kurbanlık satışlarında depremzedeler de bayram öncesinde kurbanlık almaya başladılar. İskenderun ilçesinde kurulan kurban pazarında da geçen yıla daha fazla esnaf yer alıyor. Hayvan pazarına Şanlıurfa'dan gelen ve kurbanlık satışı yapan Ali Yalçın, diğer satıcılardan daha çok dikkat çekiyor.

"KURBANLIKLARIM BANA ÖPÜCÜK ATIYOR" 

30 yıldır İskenderun'a kurbanlık satışı yapmaya geldiğini dile getiren Ali Yalçın, “30 senedir İskenderun'a kurbanlık getiriyorum en birinci tekeler bende, mallarım hepsi kalitelidir. Kurbanlığa uygun bütün kusurlarını dikkat ediyoruz ve ne günahlarını alıyoruz ne günahına giriyoruz.  Aynı bir ailenin fertleri gibiyiz biz de mecburi geçimimizi sağlamak için kurbanları satmaya getiriyoruz. Kurbanlıklarım bana öpücük atıyorlar, gel diyorum geliyorlar, git dedim gidiyorlar, ayağa kalk dedim kalkıyorlar yani bunlar hepsi benden mevcuttur yani siz de gördünüz valla ben size tek tek gel dediğim zaman poz verin dediğim zaman kendileri zaten sizin kameranız huzurunda poz da verdiler. Ben tektim zaten siz gördünüz şahit oldunuz” dedi.                                 

Kaynak: İHA