Uğraş Güneş'in yazdığı, Murat Eken'in yönettiği Bülent Beyin Hikayesi, Antalya'da tiyatro severlerle bulacak. Dijital Konuk Oyuncu olarak; Burcu Biricik, Barış Arduç, Sarp Apak, Şahin Irmak, Ersin Korkut, Onur Buldu, Uğur Bilgin, Necip Memili, Melis Birkan, Gülhan Tekin, Haki Biçici, Erdem Baş ve Murat Eken’in diğer organları canlandırdığı bu iki perdelik komedi; barkovizyon teknolojisiyle tiyatronun iç içe geçtiği bir sahneleme tekniği kullanarak izleyici karşısına çıkıyor.

OYUN HAKKINDA

Beyninizi nasıl bilirdiniz? Karışık? Buruşuk? Mucizevi? Yetersiz? … Beyniniz sizi yönetirken içerde neler oluyor dersiniz? Üzüldüğünüzde, sevindiğinizde, kızdığınızda, aşık olduğunuzda, depresyona girdiğinizde; beyniniz ne gibi mücadeleler veriyor? Beyin organlarla nasıl bir iletişim kuruyor? İnsan beyni de insan olsaydı ne olurdu? … Bütün bu soruların cevabını, Bülent Bey’in kadrolu Beyin'i veriyor. Bülent Bey hayatına devam ederken, Bülent Bey’i yöneten Beyin dile geliyor, insanın kaderi baştan yazılıyor.

ZENGİN OYUNCU KADROSU

Tiyatro Bal Porsuğu tarafından sahnelenecek olan “Bülent BEYİN Hikayesi” insan beyninin içerisine giriyor ve sırrı halen tam olarak çözülemeyen ‘Beyin’in organlarla verdiği yönetim mücadelesini tiyatro sahnesine taşıyor. Beyin karakterine, Bülent Emrah Parlak’ın hayat vereceği “Bülent BEYİN Hikayesi’ni Uğraş Güneş yazdı, Murat Eken yönetti. Dijital Konuk Oyuncu Olarak; Burcu Biricik, Barış Arduç, Sarp Apak, Şahin Irmak, Ersin Korkut, Onur Buldu, Uğur Bilgin, Necip Memili, Melis Birkan, Gülhan Tekin, Haki Biçici, Erdem Baş ve Murat Eken’in diğer organları canlandırdığı bu iki perdelik komedi; barkovizyon teknolojisiyle tiyatronun iç içe geçtiği bir sahneleme tekniği kullanarak izleyici karşısına çıkıyor. Direklerarası Seyircilerinin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2018-2019 tiyatro sezonunda Bülent Beyin Hikayesi adlı oyunu “Özgün Yeni Oyun” kategorisinde ödüllendirildi.

BEYİNİ CANLANDIRIYOR

Bülent Beyin Hikayesi’nin Yazarı, Uğraş Güneş, Yönetmeni Murat Eken, sahnede Oynayan Bülent Emrah Parlak. Oyunda, 'Bülent Beyin Hikâyesi'nde 'Beyin'i canlandırıyor. Parlak, oyunu diğer organlarını canlandırdığı oyuncularla 'Sine - Tiyatro' aracılığıyla sahneliyor.

Bülent Emrah Parlak'ın yeni oyunu 'Bülent Beyin Hikâyesi'nde birer organı canlandıran Barış Arduç ve Burcu Biricik oyunda neden yer aldıklarını açıklayan Barış Arduç,

"Enteresan bir deneyimdi. Oyunu okuduğumda çok sevdim. Ne kadar enteresan ama çok zor nasıl olacak diye meraklandım. Bülent Emrah Parlak, Murat Eken ve Uğraş Güneş'ten cevaplarını alınca çok mutlu oldum. Benim için enteresan bir deneyimdi. Çekimler sırasında çok rahattık. Setteki herkesin arkadaşım olması seti oldukça keyifli hale getiriyor. Oyunda yer almayı hem arkadaşlarıma destek olmak için hem oyunu çok sevdiğim için hem de bir tiyatro oyunu olduğu için kabul ettim’’ diye açıkladı.

Burcu Biricik ise

"Değişik ve çağdaş senaryolara bayılıyorum. Bülent Beyin Hikâyesi'nin senaryosunu okuduğumda hem güldüm hem de güzel ve değişik bir şey okuduğum için çok mutlu oldum. Çünkü değişik ve çağdaş senaryolara bayılıyorum. Çekimlerde keyfimiz çok yerindeydi. Benim selam videomu çekmeyi unutmaları, sağanak yağmurlu bir günde tekrar çekmek için benden rica etmeleri ve benim tekrar saça makyaja kostüme girip 5 saniye selam verip tekrar evime dönmem herkes için komikti. Oyunda bir erkek bedenindeki tek kadın karakterdim" dedi.

Bu ilginç çağımızın sahneleme yöntemlerine örnek oyunu kaçırmamak ve teknolojinin artık tiyatroyu da etkilediğini kabul etmek gerekiyor. Oyun Antalya’da 1 Kasım’da Konyaaltı Nazım Hikmet Kongre Merkezi Sahnesinde seyirciyle buluşacak.