Burdur'da 10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 179'uncu yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Törene İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile polisler katıldı. 

"HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE BAĞLI ANLAYIŞ"

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın ardından konuşan İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, "Bugün 179'uncu kuruluş yıl dönümünü kutladığımız Türk Polis Teşkilatı, 81 il ve ilçelerinde teşkilatlanmış, tüm dünyadaki gelişim ve değişimleri takip edip, en son teknolojiyi kullanarak, teknik ve fiziki açıdan her türlü donanıma ulaşmıştır. Türk Polis Teşkilatı nitelikli insan kaynağı ile personelinin tamamına yakını üniversite mezunu ve alanında uzmanlaşmış tarihi birikimi, moral ve motivasyonu yüksek, yüreği vatan sevgisiyle dolu, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğüne bağlı bir anlayışla milletin emrinde ve hizmetindedir. Türk polisi suç ve suçlularla mücadelede hukukun üstünlüğünü şiar edinmiştir" dedi.

Program daha sonra şehitlikte devam etti. Şehitlikteki törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından tören sona erdi.

Kaynak: DHA