Burdur’da şizofreni hastası oğluyla birlikte yaşayan ve 5 yıldır yatalak olan yaşlı kadından yakınları uzun bir süredir haber alamıyordu. Bunun üzerine yakınları komşularından “Eve gidip, yaşlı kadına bakmalarını” için ricada bulundu. Eve giden komşular, yaşlı kadının kapısını uzun bir süre çaldılar fakat herhangi bir ses yoktu. Kadının başına bir şey gelebileceğinden şüphelenen komşular, hemen polis ekiplerine haber verdi. Eve giren polis ve sağlık ekipleri yaşlı kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Yaşlı kadının en son 4 gün önce görülmüştü. 

BURDUR’DA SIR GİBİ OLAY

Olay akşam saatlerinde Burdur merkez ilçesine bağlı Konak Mahallesi Uğuz Sokak üzerinde meydana geldi. Şizofreni hastası oğlu ile birlikte yaşayan ve 5 yıldır yatalak olan 91 yaşındaki Adliye Uluçay’dan damadı uzun bir süredir haber alamıyordu. Damat, Uluçay’ın komşularını arayarak "Eve bakmaları" için ricada bulundu. Eve giden komşuların yaşlı kadının oğlunun kapıyı açmaması üzerine durumun ciddi olduğunu farkına vardılar ve hemen zaman kaybetmeden 112 Çağrı Merkezlerini arayarak ihbarda bulundular. Olay yerine sevk edilen polis ve sağlık ekipleri uzun süren uğraşlar sonucu kapıyı açmayı başardı.

Burdur’da TIR ve kamyon çarpıştı Burdur’da TIR ve kamyon çarpıştı

YAŞLI KADIN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

Polis ve sağlık ekipleri eşliğinde eve giren komşular, gördükleri manzara karşısında şok geçirdiler.Yaşlı kadının yatağında hareketsiz bir şekilde yatarken buldular. Sağlık ekiplerinin ilk incelemeri sonucu 91 yaşındaki yaşlı kadın Adliye Uluçay’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Bunun üzerine olay yeri inceleme ekipleri ve savcı tarafından evde yapılan çalışmalar sonrasında Adliye Uluçay’ın ölümü şüpheli olarak değerlendirildi. Ölüm nedeni belirlenmesi için cenazesi otopsi yapılmak üzere Burdur Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. İfadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen 59 yaşındaki oğlu A.U. annesinin pazartesi sabahı uyanmadığını söyleyince yaşlı kadının 4 gün önce hayatını kaybettiği anlaşıldı. 


                           

Kaynak: İHA