CHP Konyaaltı Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan Avukat Büşra Özdemir, ilçe binası önünde miting gibi adaylık açıklaması yaptı. 2014’de Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi seçilen 2019’da ise Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan Büşra Özdemir, iki dönemdir kazandığı belediyecilik tecrübesini belediye başkanı alarak hizmete dönüştürmek istediğini söyledi.

CHP’NİN ÖZ EVLADIYIM

Eğitimi hayatını başarıyla tamamladıktan sonra yüksek lisans yaptığını, 2017 yılında girdiği Adli Yargı Hakim ve Savcılık Sınavının başarıyla geçtiğini ancak mülakatta saf dışı bırakıldığına dikkat çeken Büşra Dirgen, 2014’den bu yana yürüttüğü belediye meclis üyeliği görevini hak-hukuk-adalet ilkesinden ayrılmadan, Atatürk ilke ve devrimlerini kendine rehber kabul ederek, CHP’nin öz evladı hissiyatı ile kente ve insanlığa faydalı işler yapmaya çalıştığını ifade etti. Konyaaltı İlçe Başkanlığı ve İl Sekreterliği (Şefik Dirgen) yapmış parti emektarı bir babanın evladı olduğuna dikkat çeken Özdemir, baba ocağı olarak tanımladığı Konyaaltı dönüm noktası olacağını bildiği hikâyesinin ilk satırlarını birlikte yazmaya hazır olduğunu anlattı.

KADIN BELEDİYE BAŞKANINI ÖRNEK ALDI

“Konyaaltı İlçe Başkanlığı ve Antalya İl sekreterliği görevlerinde bulunmuş parti emektarı bir babanın kızı, benim 2 büyük eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi diyen ulu Önder Atatürk’ün devrim ve ilkeleri ışığında yetişmiş, bu partinin öz evladı, Büşra Dirgen Özdemir olarak buradayım” diyen Özdemir, ilk kadın belediye başkanını örnek göstererek,  “1930 yılında Artvin Yusufeli’nde göreve gelen ilk kadın belediye başkanı Sadiye Hanımın ‘Kadınlar Anadolu gibidir, cefa çeker ama yorulmazlar çünkü onlar anadırlar’ dediği gibi dinlenmemek üzere yola çıkıyorum. Doğup büyüdüğüm bu toprakların değerleriyle uyum içinde olmak, Feslikan’dan Arapsuyu’na, Saklıkent’ten Pınarbaşı’na kadar tüm Konyaaltı coğrafyasında refahı ve modern kentliliği tesis edene kadar çalışmak ve Konyaaltı’nın gerçek ihtiyaçlarını hayata geçirmek için buradayım.” diye konuştu.

GENÇLİĞİNE VE TECRÜBESİNE DİKKAT ÇEKTİ

CHP’de gençlik heyecanı ile tecrübeyi temsil ettiğini anlatan Özdemir, şöyle konuştu: “Gençliğimle buradayım, ilkelerimle buradayım, heyecanımla, inancımla, umudumla buradayım. Atatürk’ün yolunda Atamın kızı olarak buradayım. Partiye katıldığım gün itibariyle, yakından çalışma şansı bulduğum ve çok şey öğrendiğim merhum Genel Başkanımız Deniz Baykal’ın vatan sevgisiyle, önceki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun hak, hukuk ve adalet mücadelesiyle, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in değişime olan azmi, iktidara olan inancı, kadın ve gençlere olan güveninin cesaretiyle buradayım! Bu partinin mutfağında çay bardaklarını yıkamış, bayraklarını asmış, broşürlerini dağıtmış, seçim kurullarında partimin her bir oyuna namusum gibi sahip çıkmış bir nefer olarak buradayım.”

SİYASETE UZAK GENÇLERİ İNANÇLI BİRER PARTİLİ YAPMAK İÇİN ADAYIM

CHP'li Soyer'den partisine sitem: “Bir teşekkürü çok gördüler.” CHP'li Soyer'den partisine sitem: “Bir teşekkürü çok gördüler.”

İlçe binası önünde toplanan arkadaşlarına ve dostlarına seslenen Özdemir, CHP’ye gençleri kazandırma vurgusu yaparak, “Aranızda çocukluk arkadaşlarımı, gençlik yıllarımdaki dostlarımı görüyorum. Hani diyorsunuz ya ‘Büşra herkes gezip tozarken gençliğini feda ettin bu parti işlerine’ diye; işte; size alnımdaki her bir damla terin, seçim gecesi uykusuz nöbet tuttuğum adliye koridorlarında akıttığım her bir damla gözyaşının değeceğini anlamanızı sağlamak, belki de siyasete uzak genç kuşakları benden daha inançlı ve daha kararlı bir Cumhuriyet Halk Partili yapmak için adayım” ifadelerini kullandı.

KONYAALTI’SINI GÜCÜNÜ ÖRGÜTTEN ALAN BİR BAŞKAN KURACAK

Siyaset arenasında izleyeceği politikalara da değinen Özdemir, şöyle devam etti; “Gün boyu makam odasında oturan bir belediye başkanı olmak için değil, acaba bugün siftah yapacak mıyım diye düşünen esnaf Ahmet abiye sıcak simitimi alıp giderek bir nebze umut olmak için, ucuz ekmek sıraları reva görülen emekli Rıza amcamın bir nefes alması için düzenleyeceğimiz kültür gezilerinde yan koltuğundaki yoldaşı olmak için, Çakırlar’da bin bir emekle camekanında yetiştirdiği domateslerine don vurmasın diye gece boyunca bekleyen Hatice ablamın kara çaydanlıkta demlediği çayını içmek için, kısacası toplumun her kesimiyle kucaklaşan bir belediye başkanı olmak için adayım. Çevre bilincine sahip, doğaya saygılı, sokaktaki can dostlarımızı, eğitimi, kültür ve sanatı, teknolojiyi, bilimi, inovasyonu, geleceği konuşan, engelsiz ‘Yarının Konyaaltısı’nı inşa etmek için adayım! Ben; sırtını milletine dayayan, gücünü örgütünden alan bir belediye başkanı olacağım.  Sınırlarında üniversite olan bir ilçe olmamıza rağmen öğrenci kenti olamamış Konyaaltı’mızı, gençlerle yönetecek bir belediye başkanı olacağım. 
Kadınlara umut olan, ilham kaynağı olan bir belediye başkanı olacağım. Bir anne olarak, en büyük önceliği çocuklar olan bir belediye başkanı olacağım.  Bilmenizi isterim ki; Büşra Özdemir belediye başkanı olduğunda, belediye parti örgütüne hiçbir şekilde müdahale etmeyecek. Parti örgütüm kişisel çıkarlarımın dayanağı haline gelmeyecek.”

REKOR OY ORANI İLE GELECEĞİZ

Özdemir, açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı; “Örgüt yönetimi bizden olsun yeniden belediye başkanlığına aday olalım diye düşünmeyen, hizmetlerimizle ve vatandaşın takdiriyle yeni dönemlere adım atan bir belediye başkanı olacağım. Göreceksiniz hep birlikte bambaşka bir Konyaaltı inşa edeceğiz! Göreceksiniz  “Konyaaltı’nda zaten kimi koysan kazanan bir belediye başkanı değil, Türkiye’nin rekor oy oranını hedef koyan, Konyaaltı’ndan Büyükşehir’e rekor oy taşıyarak kazanan bir belediye başkanı olacağım. Göreceksiniz, görevime başlamadan, seçim süreci bitmeden Konyaaltı’ndaki bütün evlerde, bütün yüreklerde olacağım. Çünkü ben görüşü ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın kalbine gireceğim. Göreceksiniz, bugün aday adayı olan bu kardeşiniz; yarın aday olacak,  sonra başkan olacak ve sizlerle birlikte Konyaaltı’nda Antalya’da kadın başkan destanını yazacak! Bu yüzden diyoruz ki; vakti ki geldi; birliğin, beraberliğin, bolluğun vakti. Vakti ki geldi; dirliğin, sevginin, saygının vakti! Vakit; umutları yeniden yeşertme, güne mutlu başlama, geleceğe umutla bakma vakti! Vakittir ki gençlik vakti! Yine Vakittir ki kadın vakti. Bu yüzden diyoruz ki, Genç ve Kadın Başkan hem Konyaaltı’na hem Antalya’ya Çok Yakışacak! İçiniz Rahat, Yolumuz Açık Olsun! Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”