Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, sokağa terk edilen yavru can dostlara sahip çıkmaya devam ediyor. Eğitmenler eşliğinde otur-kalk ve tuvalet gibi temel eğitimler veriliyor. Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarını merkezde gerekli bakım ve tedavilerini yaparak, yeni yuvalara kavuşmalarını sağlıyor. Ayrıca Karaalioğlu Parkı içerisinde yavru can dostların sahiplendirilmesi amacıyla bir alan oluşturdu.

VATANDAŞLAR İLGİYLE İZLİYOR

Bu alanda can dostlara otur, kalk ve tuvalet gibi temel eğitimler veriyor. Eğitimlerini tamamlayan can dostlar yeni sahiplerini bekliyor. Yavru köpeklere verilen eğitimleri vatandaşlar da ilgiyle izliyor. Özellikle çocuklar can dostlara yoğun ilgi gösteriyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Seda Özel, insanların bir heves ile kedi- köpek sahiplendiğini belirterek,

“Kedi, köpek beslemek sorumluluk isteyen bir iş. Sokaklardan bizlere misafir olarak gelen can dostların öncelikle bütün aşıları ve gerekli bakım ve tedavileri yapılıyor. Can dostlar için de 4 aydır yeni sahiplerine kavuşmalarını sağlamak amacıyla da uzman eğitmen eşliğinde otur-kalk ve tuvalet gibi temel eğitimler veriyoruz. Eğitim alan can dostlara yeni evlerine daha kolay alışmalarını sağlamak istiyoruz." dedi.

YENİ SAHİPLERİNİ BULUŞTURACAĞIZ

Karaalioğlu Parkı içerisinde yeni yapılan alanda her hafta sahiplendirme günü yapacaklarını söyleyen Seda Özel,

“Merkezi bir noktada olan Karaalioğlu Parkı içerisinde vatandaşların daha kolay ulaşabilmeleri amacıyla yavru can dostlar ile yeni sahiplerini buluşturacağız. Köpek beslemek ciddi anlamda ilgi gerektiriyor. Özellikle apartman dairelerinde köpek beslemek isteyen vatandaşlarımız için yavru can dostların eğitim almaları önemli. Böylelikle ev ortamlarına daha çabuk alışmalarını sağlıyoruz" diye konuştu.

BİZLERE İHTİYAÇLARI VAR

Yavru can dost sahiplenen Büşra Büyük,

“Sokak hayvanlarının bizlere ihtiyacı var. Başka bir yerden para ile almak yerine sahiplenelim. Bu köpeklerin sahibi olmak çok güzel" şeklinde konuştu.