Kepez'de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde örnek bir işbirliğine imza atıldı. Kepez Belediyesi, Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Pati Sokak Hayvanları Derneği'nin bir araya gelmesi ile Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde  Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu memur ve hükümlülerinin atık paletlerden yaptığı kedi evleri Kepez'in parklarına yerleştirildi. Kepez Belediyesi ve Pati Sokak Hayvanları Derneği aracılığıyla düzenlenen atölye etkinliğiyle kedi evleri çocuklar tarafından rengarenk boyalarla süslendi. 

SOKAK HAYVANLARINA HER YAŞTA MERHAMETLİ OLMALIYIZ 

Şafi-i Şirazi Parkı'nda düzenlenen 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'ne katılan Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, çocuklarla beraber kedi evlerini boyadı. Çocuklardan da her zaman, her yaşta sokak hayvanlarına karşı merhametli olmalarını istedi. Etkinlikte konuşan Başkan Yardımcısı Özsoy, Kepez Belediyesi olarak her canlıya ayrı önem verdiklerini söyledi. Dünya edebiyatının en önemli yazarlarından Johann Wolfgang von Goethe'nin sokak hayvanları için söylediği sözü hatırlatan Mustafa Özsoy,

“Bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada yaşayın; çünkü komşularınız güzel insanlardır. Sokak hayvanları Allah'ın bize bir emanetidir. Emanete nasıl sahip çıkıyorsak, sokak hayvanlarına da öylece sahip çıkmalıyız" dedi.