Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Mustafa Erdem, pandemi ve ekonomik kriz sürecinde CHP'li belediyelerin sunduğu sosyal yardımların vatandaşlar tarafından takdir edildiğini ve bu desteğin 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'yi birinci parti yaparak karşılığını bulduğunu belirtti. Ancak seçimlerin ardından AK Parti'nin kazanılan belediyelere karşı bir politika geliştirdiğini, hizmet üreten belediyeleri siyasi hesaplaşmanın aracı olarak kullanmaya çalıştığını iddia etti.

CHP'Lİ ERDEM BAMBUS' DA DEĞİNDİ! 

Antalya'nın falez sahil bandında bulunan Bambus plajı konusuna da değinen Erdem, plajın doğal koruma alanı statüsünde olduğunu hatırlattı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan ihale sonucu özel bir şirketin işletmeye başladığı plajın, Muratpaşa Belediyesi'nin açtığı dava sonucu ihalesinin iptal edildiğini ve plajın halkın kullanımına açılması gerektiğinin mahkeme tarafından onaylandığını belirtti.

Mustafa Erdem-2

Antalya'da Bambus gerginliğine bir isim daha katıldı! 'Parti üstüdür' diyerek destek verdi Antalya'da Bambus gerginliğine bir isim daha katıldı! 'Parti üstüdür' diyerek destek verdi

BAMBUS’ A SAHİP ÇIKTI, ÖZHASEKİ’ NİN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Antalya’nın falez sahil bandında yer alan Bambus plajı ile ilgili yaşanan tartışmalara da değinen Erdem şunları söyledi;  “Doğal Koruma Alanı' statüsünde olan plaj, daha önce kaçak yapılarla gündeme geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, plajı 8 Kasım 2022’de ihaleye çıkardı. Özel bir şirket ihaleyi alarak burada işe başladı. Muratpaşa Belediyemiz, ihalenin iptali için açtığı davada Bambus’un koruma statüsüne sahip bir alan olduğunu ve ihale şartnamesinin Kıyı Kanunu’na aykırı olduğunu savundu. İhalenin kıyıların kamu yararına kullanılması amacını ortadan kaldırdığını vurguladı. Ankara 6. İdare Mahkemesi, ihaleyi iptal etti. Yani mahkeme dedi ki bu kıyılar halkındır, sen halkın kullanımına kapatamazsın. Başka kim demişti bunu daha 1 ay önce? Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki. “Halka ait kıyıları işgal edip şezlong ve giriş ücreti adı altında fahiş fiyat uygulayanlara, kaçak yapılaşmalara, gözlerinin yaşına bakmayacağız” dedi. Şimdi Muratpaşa Belediye’ miz plajı halkın kullanacağı şekilde düzenliyor ama iktidara yakınlığı ile bilinen şirket her gün belediye çalışmalarını engellemeye kalkıyor. Hukuk devletinde böyle bir şey olmaz. Burası halkındır ve sonuna kadar Muratpaşa Belediyemizin yanındayız. Buranın güvenliği için yetkili makamları göreve davet ediyorum”

Antalya'da 'Bambus' krizinde son perde! CHP'li Başkan Uysal, tüm partilerin desteğini aldı Antalya'da 'Bambus' krizinde son perde! CHP'li Başkan Uysal, tüm partilerin desteğini aldı

FİNİKE'DEKİ MİLLİ EMLAK ARAZİLERİNİN TOKİ'YE DEVREDİLMESİNİ ELEŞTİRDİ 

Ayrıca Finike'de bulunan Milli Emlak arazilerinin TOKİ'ye devredilmesiyle ilgili olarak da Erdem, ilçe belediyesinin büyük zarar gördüğünü ve bu durumun ilçe sakinlerinin haklarının gasp edilmesi anlamına geldiğini söyledi. Belediyelere yönelik son olarak getirilen torba yasada, ölçüsüz bir aydınlatma gideri yükü getirilmeye çalışıldığını ancak CHP'li komisyon üyelerinin mücadelesiyle bu maddenin geri çekildiğini paylaştı. Erdem, belediyelerin halka hizmette öncelikli kamu kurumları olduğunu ve iktidarın bu ve benzeri uygulamalarıyla belediyeleri sıkıntıya sokmaya çalıştığını ifade ederek, bu tür politikalara karşı mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ