"Görevden affını isteyen ve af talebi kabul edilen" ifadeleri ile Resmi Gazete'de duyurulan görevden alma kararlarının ardından Mehmet Özhaseki'nin yerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na atanan Murat Kurum, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen yemin töreni ile göreve başladı.

AKP'LİLER KURUM İÇİN SIRAYA GİRDİ

Mecliste özellikle AK Parti sıralarında Murat Kurum'u tebrik etmek için uzun kuyruklar oluşmasına CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, tepki gösterdi. O anları videoya alan Başarır'a CHP Antalya milletvekilleri Cavit Arı ve Mustafa Erdem de destek verdi.  

"İSTANBUL'U KAYBETMİŞ, TÜRKİYE'Yİ KURUTMUŞ"

Meclis sıralarında sosyal medya aracılığı ile video paylaşımı yapan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, AK Partili isimlerin oluşturduğu kuyruğu takipçileri ile paylaştı. "Murat Kurum'u tebrik etme kuyruğu" başlığı ile çektiği videoya paylaşımında yer veren CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, "Bu kadar milletvekili Murat Kurum'u tebrik için sıraya girmiş. Meclis bu seviyeyi hak etmiyor. İstanbul'u kaybetmiş, Türkiye'yi kurutmuş Murat Kurum için bu kadar milletvekili sıraya girip TBMM'nin zamanını çalıyorsa sözün bittiği yer.." ifadelerini kullandı.  

Muhabir: DUYGU TEKİN