CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Can Okan Kıran, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin önceki dönem Başkanı Şükrü Kayapınar’ın partiden ihraç istemiyle disipline sevk edildi bilgisini verdi. 

MECLİS BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA  ETTİ 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanlığı görevinden hakkındaki iddialar nedeniyle istifa eden Şükrü Kayapınar’a bir şok da mensubu olduğu partiden geldi. İddialara göre, CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı, Kayapınar hakkında kesin ihraç istemiyle disiplin süreci başlattı. 

KAYAPINAR HAKKINDAKİ İDDİALAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi başkanlığından yurtdışı eğitimini gerekçe göstererek istifa eden Şükrü Kayapınar’ın istifasının ardında iddialara göre başka nedenler olduğu ortaya çıktı. Söz konusu iddialara göre, Kayapınar, 2019’da Akdeniz Üniversitesi öğrencisi S.Ö ile tanıştı. Gençlik Meclisi’ne üye olan S.Ö,  meclis başkanı sıfatıyla Kayapınar ile zaman zaman bir araya geldi. Akdeniz Üniversitesi öğrencisi S.Ö, bir görüşmesinde sinir krizi geçiren Kayapınar’ın, kendisine saldırdığını iddia ederek darp raporu aldı. Darp raporu ile mahkemeye başvuran S.Ö, Kayapınar’dan şikayetçi oldu. Raporu inceleyen mahkeme, 11 Mart’ta Kayapınar’a, S.Ö’yü darp etmekten uzaklaştırma kararı verdi. S.Ö, yaşananların ardından Gençlik Meclisi’nden istifa etti.

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP