Muğla’nın 5 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Dr. Osman Gürün, 31 Mart’ta yapılacak 2024 Yerel Seçimleri’nde aday olmayacağını açıkladı. Dr. Osman Gürün’ün aldığı kararda CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in herhangi bir etkisinin olup olmadığı ise merak konusu oldu.

ANKETLER BELİRLEYİCİ OLACAK

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ilk Parti Meclisi toplantısı sonrası yaklaşan yerel seçimlere dair, “İstanbul, Ankara ve Aydın dışındaki Büyükşehir belediyeleri için anket yapacağız. Kimseye verilmiş bir sözümüz yok” ifadelerini kullanması adaylık koltuğu için ‘Anket çalışmaları, isimlerin önüne mi geçiyor?’ sorusunu akıllara getirdi.

Antalya Büyükşehir bu proje ile sinek ve haşere üremesinin önüne geçecek Antalya Büyükşehir bu proje ile sinek ve haşere üremesinin önüne geçecek

CHP KULİSLERİNDE ÖZEL YANKISI

Genel Başkan Özel’in açıklaması CHP kanadında geniş yankı bulurken, 2024 Yerel Seçimleri’nde başkanlık için yarışmayacak isimler arasında ilk sırayı CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün aldı.

2024 YEREL SEÇİMLERİ HAYIRLI OLSUN

Dr. Osman Gürün, konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Çok kıymetli hemşehrilerim. 1999 yılında Muğla Belediye Başkanlığı ile başlayan ve 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile devam eden 3 dönem il, 2 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı görev sürecimi 2024 yerel seçimleri ile noktalamak amacıyla önümüzdeki seçimlerde aday olmama kararı aldım.
Başta hangi partiye gönül vermiş olursa olsun bu fırsatı ve görevi bana veren tüm hemşehrilerime, bu onuru 5 dönem yaşatan kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partimize, desteğini hep yanımda hissettiğim eşim ve çocuklarıma, yol ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
2024 yerel seçimlerinin ülkemize ve Muğla’mıza şimdiden hayırlı olmasını diliyor, cumhuriyetin ikinci yüzyılında da aydınlık ve refah bir Türkiye, mutlu bir Muğla’da birlikte yaşamak dileğiyle saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”