Muhittin Böcek: "Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz" Muhittin Böcek: "Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz"

CHP'nin bugün yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında aralarında Antalya'dan üç ilçenin de bulunduğu 200 seçim çevresinde adayların belirlenmesi bekleniyor.  Dün gece CHP Genel Merekezinde yapılan toplantıda Antalya için yapılan çalışmaların da gündeme geldiği öğrenildi. 

BÖCEK MEMNUNİYET ANKETİNE TAKILDI

Ankara kulislerine göre CHP’nin Antalya adayı belli oldu. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının kesinleştiği iddia edildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ise ‘memnuniyet’ anketlerine takıldığı konuşuluyor.

ANTALYA HAFTAYA PM'DE 
Diğer yandan CHP’nin Antalya adayının bugün toplanacak Parti Meclisi’nde (PM) gündeme gelmesi beklenmiyor. Antalya’nın 25 Aralık haftasında toplanacak PM’de değerlendirilmesi ağırlık kazandı. Bu toplantıya, yapılacak değerlendirmelerin ardından Antalya Büyükşehir Adayı olarak Ümit Uysal isminin sunulması bekleniyor.

FİNİKE, GAZİPAŞA, GÜNDOĞMUŞ TAMAM
CHP’nin 200’ün üzerinde seçim çevresinde adayları belirleneceği bugünkü PM’de Antalya ilçelerinden  Finike’de Mustafa Geyikçi, Gazipaşa’da Mehmet Ali Yılmaz ve Gündoğmuş’ta ise Nurettin Sönmez’in adaylıklarının karara bağlanacağı ifade edildi.

2 BİN KİŞİ İLE YÜZ YÜZE ANKET 

Son yapılan memniyet anketinde Muhittin Böcek sınıfta kalsa da ayrıntılar henüz basına sızmadı.  Öte yandan 13-21 Kasım tarihlerinde Area Araştırma şirketi tarafından Antalya’nın tüm ilçelerinde 2 bin kişiyle yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleştirilen araştırma bugünlerin habercisi gibi duruyor.  Seçmen davranışlarını inceleyen araştırmaya göre, CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarından Muhittin Böcek, Ümit Uysal ve Mehmet Hacıarifoğlu’na yönelik Antalya seçmenin oy verme davranışlarının incelendi. Araştırmada Uysal, yüzde 41’lik oy oranına ulaştı. Muhittin Böcek içinse seçmenin yüzde 35.1’ “Oy verebilirim” dedi. Bununla birlikte Böcek’e “Oy vermem” diyenlerin oranları yüzde 42.6 olurken Ümit Uysal için bu oran yüzde 31.1 oldu. 

ANTALYA İTTİFAKI NASIL MÜMKÜN?

Area'nın anketinde, Ümit Uysal ve Muhittin Böcek'e siyasi parti seçmenlerinin oy verme eğilimlerini gösteren sorulara da  yer verildi. Ümit Uysal'a  AK Parti seçmenin yüzde 65.4’ü MHP seçmenin ise yüzde 66.2’si “Oy vermem” derken Muhittin Böcek için AK Parti seçmeninin yüzde 85’i, MHP seçmenin ise yüzde 84.3’ü 'oy vermeyeğini' ifade etti. Böcek, partisi CHP’de yüzde 72.1’lik bir destek bulurken Uysal’da bu oran yüzde 83.9’a çıktı. 
İYİ Parti seçmeninin yüzde 69.7’si Uysal'a oy verebileceğini belirtirken, bu oran Böcek için 25.9’da kaldı.  DEM Parti ve TİP seçmenin ise Uysal, yaklaşık yarısının oyunu alırken Böcek için bu oran yüzde 23.9’a kadar geriledi.