En son Ömer dizisinde rol alan Merve Dizdar ekranların sevilen yüzlerinden biri olan karşımıza çıkmaktadır. 76. Cannes Fim Festivali’nde aldığı En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ile de yıldızını parlatan Dizdar, geçtiğimiz günlerde Cihan Ayger ile dünyaevine girmiştir. Bu nedenle sevenleri Merve Dizdar’ın eşi kim sorusunu araştırmaya başlamıştır. Peki, Merve Dizdar’ın eşi Cihan Ayger kimdir? Detaylar haberimizde…

Cihan Ayger Kimdir 5

Merve Dizdar’ın Eşi Cihan Ayger Kimdir?

Cihan Ayger 1988 yılında İstanbul’da doğmuş olup, günümüzde 36 yaşındadır. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetinin ardından metal üzerine çalışan bir şirkette 3 yıl boyunca satış uzmanı olarak görev almıştır. 2013 yılında bu şirketten ayrılmış ve farklı bir kurumda Satış ve Teknik Servis Uzmanı olarak çalışmıştır. Bu şirkette Genel Endüstri ve Bayii Sorumluluğu’nu da üstlenmiştir.

2017 yılında ise endüstriyel mineraller üreten uluslararası bir firmada, Alüminyum Kaplama Ürün Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır.

Daha önceleri bir evlilik yapıp bir sene sonra boşanmış olan Cihan Ayger, şimdilerde ise ikinci evliliğini oyuncu Merve Dizdar ile gerçekleştirmiştir.

Cihan Ayger Kimdir 6

Cihan Ayger Ne İş Yapıyor?

Cihan Ayger kimdir sorusunun ardından insanlar Cihan Ayger ne iş yapıyor sorusunu da sıklıkla merak etmektedir.

Cihan Ayger birçok farklı şirkette satış uzmanı, teknik servis uzmanı, aliminyum kaplama uzmanı gibi çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. Merve Dizdar’ın eşi Cihan Ayger şu sıralar bir şirketin İş Geliştirme Müdürü olarak görev almaktadır.

Cihan Ayger Kimdir 1

Cihan Ayger’in Eski Eşi Kim?

Cihan Ayger 2020 yılında Elif Boyner ile evlenmiştir. Ellif Boyner ünlü iş adamı ve Boyner markasının sahibi Cem Boyner’in kızıdır. Çift bir yıl evli kaldıktan sonra birlikteliklerini sonlandırmıştır.

Cihan Ayger’in Çocuğu Var Mı?

Merve Dizdar ile evliliğinden sonra kendisi hakkında en çok merak edilenlerden biri de Cihan Ayger’In çocuğu var mı sorusu olmuştur.  Cihan Ayger’in çocuğu olmadığı bilinmektedir.

Cihan Ayger Kimdir 2

Merve Dizdar Kaç Kez Evlendi?

Merve Dizdar eşi Cihan Ayger ile evlendikten sonra ilk evliliği tekrar gündem olmuştur. Merve Dizdar kaç kez evlendi diye merak edenler bu konuyu araştırmaya başlamıştır.

Merve Dizdar toplamda iki kez evlenmiştir. Merve Dizdar eski eşi Gürhan Altundaşar ile 2018 yılında evlenmiştir. Çİft 2021 yılında ise yollarını ayırmıştır. Gürhan Altundaşar da Merve Dizdar gibi oyunculuk yapmaktadır. Gürhan Altundaşar, Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 kadrosunda yer alarak geniş kitlelere adını duyurmuştur.

Cihan Ayger Kimdir 4

Merve Dizdar Kimdir?

Cihan Ayger kimdir sorusunu cevapladıktan sonra Merve Dizdar hakkında merak edilenleri yanıtlayalım… Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir'de doğmuştur. Tiyatro, sinema ve dizi gibi farklı alanlarda başarılı oyunculuk performansları sergileyen Dizdar, kazandığı ödüllerle de takdir toplamıştır. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayan Dizdar, Craft Tiyatro'da oyunculuğa devam etmektedir.

Çok Yaşa Dünya, Titus Andronicus, Bir Kurşun Deliğine Kaç İnsan Sığar, Bir İnfazın Portresi, Kuşlar, Güçlü, Yutmak, Alice Müzikali ve On İkinci Gece gibi birçok oyunda rol almıştır. İlk sinema deneyimini "Bir Ses Böler Geceyi" filminde yaşayan Dizdar, "Av Mevsimi", "Kız Kardeşler", "Benim Adım Gültepe", "Daha Mutlu Olamazsınız" ve "Müslüm" gibi filmlerde de rol almıştır. Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dersane Üniversitede ve Masumlar Apartmanı gibi dizilerde yer alarak televizyon izleyicisiyle buluşmuştur.

Merve Dizdar, oyunculuktaki başarısını çeşitli ödüllerle de taçlandırmıştır. En önemli ödüllerinden bazıları şunlardır:

  • Cannes Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ("Kız Kardeşler" filmi)
  • Altın Portakal Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ("Müslüm" filmi)
  • Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri - En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ("Yutmak" oyunu)
  • Afife Tiyatro Ödülleri - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ("Güçlü" oyunu)

Kaynak: HABER MERKEZİ