DEM Parti Antalya İl Yönetimine yakın çevrelerden edindiğimiz bilgiye göre DEM Parti, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne başkan adayı olarak 27. Dönem HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül’ü düşünüyor.

TEKLİF GÖTÜRÜLDÜ

Edinilen bilgiye göre DEM Parti Merkez Yürütme Kurulu Kemal Bülbül’e Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklifinde bulundu. 27. Dönem’de Antalya’dan milletvekili seçilen Kemal Bülbül 28. Dönem’de milletvekili adayı gösterilmediği için Dem Parti’nin teklifine ilk etapta olumlu cevap vermedi. Kemal Bülbül’ün ikna edilmesi için görüşmelerin sürdüğü, Dem Parti’nin teklifini kabul etmesinin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının açıklanacağı belirtildi.

KEMAL BÜLBÜL KİMDİR?

CHP, Hatay kararını verdi CHP, Hatay kararını verdi

TBMM 27. dönem HDP Antalya milletvekili olarak TBMM’de görev yapan Kemal Bülbül 1963 yılında Malatya’da doğdu. Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi'nin ardından Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olan Kemal Bülbül, Adıyaman, Ankara ve Van illerinde öğretmenlik yaptı. Eğit-Sen, EĞİTİM-Sen ve KESK'in kurucuları arasında yer alan Kemal bülbül,  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanlığı ve Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreterliği yaptı. HADEP Ankara İl Başkanlığı görevinde de bulunan Bülbül; iyi düzeyde Kürtçe biliyor. Bülbül, evli ve bir çocuk babası. 

Muhabir: MUSTAFA KOÇ