Bodrum Belediyesi tarafından on yıldır düzenlenen deniz dibi temizliğinin bu yılki ilk etabı “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla Bodrum Kumbahçe sahilinden başladı. Gönüllü dalış ekibinin gerçekleştirdiğini deniz dibi temizliğinde cep telefonu, matkap, plaj şemsiyesine varana kadar çok sayıda atık denizden çıkarıldı. Temizlik sonunda denizden çıkarılan atıklar sergilendi. 

Antalya’da 18 yaşındaki genç ölümden döndü Antalya’da 18 yaşındaki genç ölümden döndü

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİNDE 30 TON ATIK TOPLANDI! 

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri ile Temizlik İşleri Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleşen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’yi temsilen Başkan Yardımcıları Tanju Aksu ve Yaşar Çelikkan, belediye meclis üyeleri, ilgili birim amirleri ile personeller, Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu öğrencileri, belediye personellerinden oluşan gönüllü dalış ekibi katıldı. Deniz dibi temizliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Tanju Aksu, on yıldır düzenlenen deniz dibi temizliği etkinliklerinde bugüne kadar 30 tondan fazla atık toplandığını belirterek bu yıl da on üç koyda temizlik çalışması yapılacağını söyledi.

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİNDE ÇIKARILAN ATIKLAR SERGİLENDİ 

Etkinlik sonunda denizden çıkarılan atıklar, Kumbahçe Meydanında sergilendi. Denizden 250 kg atık çıkarıldı. Atıklar, geri dönüşümü yapılmak üzere Konacık Mahallesindeki 1. Sınıf Atık Merkezine götürüldü. İşte etkinlikten kareler...

Kaynak: İHA