Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, tüm İslam aleminin Berat Gecesi’ni tebrik ederek bir mesaj yayımladı. Erbaş, tebrik mesajında şunları kaydetti: “Bu gece Rabbimizin engin rahmet ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı özel zamanlardan birisi olan Berat Gecesi’dir. Bizleri bir kez daha bu mübarek geceye kavuşturan Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. İman, ibadet, düşünce ve sosyal hayatımız bakımından geçmişimizi muhasebe etmemiz, kendimizi yenilememiz, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsat olan bu geceyi Cenab-ı Hak hepimiz için hayırlı eylesin.”

Korkuteli'nde 23 Nisan Salı günü elektrik kesintisi yapılacak! İşte mahallelerin tam listesi... Korkuteli'nde 23 Nisan Salı günü elektrik kesintisi yapılacak! İşte mahallelerin tam listesi...

"VAKİT ŞUUR VAKTİDİR"

Müslümanların, ömür sermayesinin her anını yüce Allah’ın rızasını kazanma gayesi ve şuuruyla hareket etmesi gerektiğini belirten Erbaş, “Bununla birlikte bazı gün ve geceler, yeni bir başlangıç yapmak adına Rabbimizin bizlere ikram ettiği bereketli zamanlardır. Böyle zamanlardan biri olan Berat gecesi, her şeyden önce bir muhasebe vaktidir. İhlas ve samimiyetle halimizi Rabbimize arz etme; geçmişin, anın ve geleceğin idrakine varma adına bir şuur vaktidir. Özümüze dönmek, kendimizi sorgulamak, davranışlarımıza çeki düzen verip Allah’ın rızasını kazanacak amellere yönelmek için bizlere sunulmuş değerli bir fırsattır” ifadelerini kullandı.

"GECEYİ MİLAT YAPALIM"

Berat Gecesi’nin tüm kötülüklerden kurtuluş umudu ve gayret gecesi olduğunu aktaran Erbaş, şu ifadelere yer verdi: “Bu bağlamda hayatımız, kulluğumuz ve sorumluluklarımız çerçevesinde kapsamlı bir tefekkür için Berat Gecesi’ni vesile kılalım. Duygu ve düşüncelerimize çekidüzen verip bütün benliğimizle Rabbimizin engin mağfiretine iltica ederek O’ndan rahmet, mağfiret ve inayet dileyelim. Geçmişimizle yüzleşmek, hata ve ihmallerimizi gözden geçirmek, zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmek ve yarınlarımızı inşa etmek için bu geceyi bir milat yapalım. Bilelim ki bu gece, ancak hayatımızı iman, ibadet ve kulluk sorumluluğuyla geçirme noktasında yeni bir başlangıca vesile kıldığımızda gerçek anlamını bulacaktır. Nefsimizi terbiye edip ahlakımızı güzelleştirerek iyiliklerimizi ve salih amellerimizi çoğaltma iradesi gösterdiğimizde bizleri Rabbimizin rızasına kavuşturacaktır. Kendimiz için istediklerimizi tüm insanlık için isteyerek çalıştığımızda dünyamızın güzelleşmesine vesile olacaktır.”

Kaynak: İHA