Antalya'da yaşayan farklı ülkelerden yerleşik yabancıların Konyaaltı Belediyesi bünyesinde oluşturduğu 'Dostluk Korosu', Türkçe seslendirdikleri şarkılarla salonu çınlattı. Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi ve Lider Kadınlar Platformu Başkanı Zera Vareldzhi'nin şefliğinde oluşturulan 'Dostluk Korosu'nda Türk, Rus, Tatar, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Özbek, Uygur, Polonya vatandaşları yer aldı. Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu'nda gerçekleşen konsere ilçede yerleşik yaşayan yabancı müzikseverlerin ilgisi yoğun oldu. 

ŞARKILAR DOSTLUK İÇİN SÖYLENDİ

Dostluk Korosu'nun konseri ilk olarak zihinlerde yer etmiş  'Eski Dostlar' adlı şarkıyla başladı. Koro, 'Hatırla Sevgili', 'Benim Gönlüm Bir Kelebek', 'Bahar Geldi', 'Bekledim de Gelmedin', 'Gözlerin Aklımı Başımdan Aldı', 'Yollarda Aradım İzlerini', 'Nasıl Geçti Habersiz', 'Nazende Sevgilim', 'Samanyolu', 'Fikrimin İnce Gülü', 'Duydum ki Unutmuşsun', 'Ah Bu Şarkılar', 'Bana Ellerini Ver', 'Şimdi Uzaklardasın', 'Sarmaşık Güller', 'Güzel Antalya' ve 'Memleketim' adlı birbirinden neşeli şarkıları da seslendirdi.

‘Eyvah Yine Karıştı’ oyunu seyirciden tam not aldı ‘Eyvah Yine Karıştı’ oyunu seyirciden tam not aldı

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILAR DA SÖYLENDİ

Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkılara da yer verilen konser, 'Onuncu Yıl' ve 'İzmir Marşı'nın hep bir ağızdan seslendirilmesi ve Türk bayraklarının dalgalandırılmasıyla sona erdi.  

PLAKET VE ÇİÇEKLE TEŞEKKÜR

İzleyenlere keyifli dakikalar yaşatan koro şefi Zera Vareldzhi, koro üyeleri ayakta alkışlandı. Koronun kurulmasına ve konserin organizasyonuna emeği geçenlere plaket ve çiçekle teşekkür edildi. Vareldzhi, koronun amacının Antalya'da yerleşik yabancılara Türk dilini, Türk tarihini ve kültürünü öğretmek, farklı kültürleri tanıtmak, birleştirmek ve kaynaştırmak olduğunu söyledi.