Demokrat Parti’nin Finike Belediye Başkan adayı Antalya İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Demokrat Parti’nin Finike adayı Finike eski belediye başkanı Kaan Osman Sarıoğlu oldu. Sarıoğlu’nun Finike adaylığını açıklayan DP Antalya İl Başkanı Mahmut Çil, Antalya Büyükşehir belediyesi ve 19 ilçe belediyesine aday çıkaracaklarını söyledi.

AKP FİNİKE’Yİ MHP’YE BIRAKTI

Kaan Osman Sarıoğlu 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Finike Belediye Başkanlığı için MHP adayı olarak seçime katıldı ve kazandı. Sarıoğlu seçimi kazandıktan 5 ay sonra AKP’ye geçerek Finike’de 4,5 yıl iktidar partisinin belediye başkanı olarak görev yaptı. 2019 yılında AKP’nin Finike adaylığını ortağı MHP’ye bırakması nedeniyle aday gösterilmeyen Kaan Osman Sarıoğlu, 31 Mart 2024 seçimleri için de aynı nedenle AKP’den aday gösterilmedi. AKP, önümüzdeki seçimde Finike’de MHP adayı Cenk Şimşek’i destekleyecek.  AKP’den aday gösterilmeyen Kaan Osman Sarıoğlu, Demokrat Parti’nin kendisine yaptığı teklifi kabul ederek bu partinin Finike Belediye Başkan adayı oldu.

19 İLÇEDE ADAY ÇIKARACAĞIZ

Mansur Yavaş ve eşinin mal varlığı açıklandı Mansur Yavaş ve eşinin mal varlığı açıklandı

Kaan Osman Sarıoğlu’nun Finike adaylığının açıklanmasının ardından gazetemize özel açıklamalarda bulunan DP İl Başkanı Mahmut Çil, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya’nın 19 ilçesinde belediye seçimlerine kendi adaylarıyla gireceklerini kaydetti. Belirli aralıklarla tüm adaylarını açıklayacaklarını belirten Mahmut Çil, “Kemer adayımızın Halit Özdemir olduğunu daha önce açıklamıştık. Finike adayımızı bugün açıklamış olduk. Hafta sonu Akseki adayımızı açıklayabiliriz. Hedefimiz Büyükşehir’e de aday çıkarmak. Büyükşehir ve ilçeler için düşündüğümüz isimler var. Kesin bir neticeye vardığımızda hepsini açıklayacağız” dedi.

SEÇİM KARARIMIZ ANTALYA İLE SINIRLI DEĞİL

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya’nın tüm ilçelerinde seçime kendi adaylarıyla girme kararının Antalya ile sınırlı olmadığını belirten Mahmut Çil, “Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde aday çıkarmayı düşünüyoruz. 31 Mart’ta Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde olduğu gibi Antalya’da da başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz. İnşallah memleket ve millet için faydalı işler yaparız” diye konuştu.

ÇARESİZ BIRAKMAMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Kendisini aday gösterdiği için DP yönetimine teşekkür eden Kaan Osman Sarıoğlu, “Finike’nin güzel insanlarını çaresiz bırakmamak ve 2014-2019 döneminde olduğu gibi dolu dolu hizmetlerle geçecek bir dönem için yola çıktık. Çıktığımız bu kutlu yürüyüş hayırlara vesile olsun” ifadelerine yer verdi. 

Muhabir: MUSTAFA KOÇ