Dijital platformlarda izlenebilecek yerli yapımlara bir yenisi daha eklendi! Amazon Prime’ın dizi kataloğuna eklenen Düğüm, polisiye-gerilim filmi olarak 23 Şubat tarihinde izleyicisiyle buluştu.

Bergüzar Korel ve Caner Cindoruk gibi ünlü isimleri buluşturan Düğüm dizisi konusu ve oyuncularını sizinle paylaştık!

Düğüm Dizisi Ne Zaman Yayınlanıyor 4

Düğüm Dizisi Konusu Nedir?

Duyurulmasının ardından Düğüm dizisinin konusu da pek çok kişi tarafından merak edildi. 

Prime Video’nun orijinal ilk Türk dizisi olacak Düğüm, sekiz bölüm olarak yayınlanacak. İlk üç bölümü aynı gün yayınlanacak dizinin kalan bölümleri haftalık olarak izleyiciyle buluşacak.

Düğüm Dizisi Türü

Yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği dizinin galası da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Başrollerini Bergüzar Korel, Caner Cindoruk ve Serkan Altunorak’ın paylaştığı yapım, polisiye drama ve gerilim türünde olacak.

Düğüm Dizisi Ne Anlatıyor?

Bergüzar Korel’in Neslihan Turan karakteri, kayıp kişileri ve faili meçhul cinayetleri araştıran bir program sunucusudur. Neslihan Turan, kariyerinin zirvesindedir. Dürüstlüğü sayesinde “Tek Gerçek” programı izleyicileri tarafından sevilmektedir.

Gerçekleştirdiği son yayında, yer altı dünyasının karanlık insanlarından birine meydan okur. Ancak bu meydan okumanın hayatının en zor günlerinin başlangıcı olduğundan habersizdir.

Bu olay üzerine oğlu Can, arkadaşı Leyla’yı öldürmekle suçlanır. Neslihan’ın adalet üzerine kurduğu dünyası, Leyla’nın katilini ararken sarsılacaktır. Oğlunu bu olaydan uzak tutmak istemektedir.

Neslihan ne pahasına olursa olsun oğlunu mu koruyacaktır yoksa gerçeği mi ortaya çıkaracaktır? Bu ikilem, Neslihan’ın hayatının dönüm noktası olacaktır.

Düğüm Dizisi Ne Zaman Yayınlanıyor 8

Düğüm Dizisi Oyuncuları Kimler?

Prime Video Düğüm dizisinin konusu kadar dizide hangi oyuncuların yer alacağı da ilgi konusu oldu.

Düğüm dizisinin oyuncuları arasında Bergüzar Korel, Caner Cindoruk, Serkan Altunorak, İbrahim Selim, Ece Dizdar gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Düğüm dizisi oyuncu kadrosu aşağıdaki gibidir:

 • Bergüzar Korel
 • Cander Cindoruk
 • Serkan Altunorak
 • İbrahim Selim
 • Ece Dizdar
 • Itır Esen
 • Kaan Mirac Sezen
 • Beyza Şekerci
 • Umut Karadağ
 • Elif Uslusoy
 • Mina Derman
 • Merve Nur Bengi

Dizinin başrol oyuncularına daha yakından bakalım...

Mesut Kocagöz'ün tutukluluğuna yapılan itirazın sonucu bekleniyor! Belediye başkanlığı görevi ne olacak? İşte yanıtı... Mesut Kocagöz'ün tutukluluğuna yapılan itirazın sonucu bekleniyor! Belediye başkanlığı görevi ne olacak? İşte yanıtı...

Düğüm Dizisi Ne Zaman Yayınlanıyor 2

Bergüzar Korel Kimdir?

1982 yılında İstanbul’da doğan Bergüzar Korel, ekranların sevilen isimlerinden biridir. Tanju Korel ile Hülya Darcan’ın kızı olan Bergüzar Korel eğitimini İstanbul’da tamamladı.

Televizyondaki ilk işi, 1998 yılındaki Kırık Hayatlar’dır. Sonrasında Kurtlar Vadisi: Irak filminde Leyla karakterine can verdi. Ama asıl tüm ülke tarafından tanınması Binbir Gece dizisindeki Şehrazat karakteriyle oldu.

Bu dizide tanıştığı oyuncu arkadaşı Halit Ergenç ile dünya evine girdi. Çiftin bu evlilikten üç çocuğu oldu. Uzun zamandır ekranlarda görülmeyen Bergüzar Korel, Prime Video’daki Düğüm dizisinde Neslihan Turan karakterine can veriyor.

Caner Cindoruk

Caner Cindoruk Kimdir?

1980 yılında Adana’da dünyaya gelen Caner Cindoruk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Babası yazar ve amcası tiyatro oyuncusu olan Caner Cindoruk, ailesinin de etkisiyle üniversite zamanlarında tiyatroya yöneldi.

Sahneye ilk kez 1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile birlikte çıktı. On yıl boyunca Adana Şehir Tiyatroları’nda sahne aldı.

2006 yılında İstanbul’a gelen oyuncu, ‘’Beynelminel’’ adlı filmle beraber oyunculuk kariyerine başladı. ‘’Kara Güneş’’ adlı diziyle beraber de televizyon ekranlarında boy gösterdi. Çoğu insan onu Yaprak Dökümü dizisindeki Nazmi karakteri ile tanıdı.

Ardından Hanımın Çiftliği, Gergedan Mevsimi, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Kadın gibi yapımlarda yer aldı. Caner Cindoruk, 2023 yılında Prime Video’da yayınlanacak Düğüm dizisinde Nejat karakterine hayat veriyor.

Serkan Altunorak

Serkan Altunorak Kimdir?

1976 yılında Ankara’da dünyaya gelen Serkan Altunorak dizi ve sinema oyuncu, seslendirme sanatçısıdır.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu. Aynı zamanda uzun yıllar Amerika’daki sanat okullarında eğitimler aldı.

90’lı yıllarda herkesin çok sevdiği Bugs Bunny karakterini seslendirdi. 1999 yılında ‘’Ayrılsak Da Beraberiz’’ adlı dizide yer aldı.

Çoğu insan onu Melekler Korusun dizisindeki rolüyle tanıdı. Günümüze kadar birçok yapımda yer alan oyuncu, Düğüm dizisinde Vural karakterini canlandıracak.  

Düğüm Dizisi Ne Zaman Yayınlanıyor 5

Düğüm Dizisi Nerede Yayınlanıyor?

Düğüm dizisi Prime Video’da yayınlanıyor. Dizi, Amazon Originals kataloğuna katılacak ilk Türk dizisi olması nedeniyle ilgi odağı oldu.

Prime Video kataloğundaki ilk yerli dizi olan Düğüm'ü platforma üye olarak izleyebilirsiniz. 

Muhabir: Duygu Tekin