Türkiye ve dünya genelinde hatalı üretim ardından satışa sunulan ürünlerin toplatılması yaygın bir durum haline geldi. Son olarak dünya çapında satılan bir peynir markası ve ürününde mikroplastik maddelerinin bulunması gündem oldu.

ÜRÜNLER TOPLATILIYOR

Villa Gusto markalı 125 gramlık mozzarella peynirlerde mikroplastik tespit edildi. Kısırlık başta olmak üzere birçok soruna yol açabilme tehlikesi taşıyan bu maddenin tespitinin ardından firmanın satışa sunulduğu birçok ülkenin yetkili kurumları ürünleri toplama kararı aldı. 

FİRMA ÖZÜR DİLEDİ

Çok yoğun olarak bulunan bu maddeler, kısırlık başta olmak üzere birçok sağlık sorunu için ‘tetikleyici’ olma tehlikesi taşırken, firma konuyu ilişkin yaptığı açıklamada söz konusu üretim serisinde büyük bir hata yapıldığını belirtti ve özür diledi.

PARA İADESİ YAPILACAK

Yaşananların ardından Villa Gusto firması, fatura sormaksızın kendilerine geri verilecek ürünlerin tamamı için para iadesi yapacaklarını açıkladı. Firma, fatura ibraz etmeden ürünü iade eden müşterilere tam para iadesi yapacağını duyurdu. Bu gelişme, müşteriler arasında büyük bir öfkeye yol açarken, yetkililer de konuyu soruşturmak üzere harekete geçti.

Kaynak: HABER MERKEZİ