Ülkenin önde gelen spor kulüplerinden biri olan Galatasaray Spor Kulübü’nün başkanı olan Dursun Özbek, tanınmış bir iş insanıdır. Özellikle de otomotiv ve turizm sektöründe önemli bir rol oynamaktadır.

Galatasaray’a olan tutkusunun yanı sıra; mal varlığı ile de merak edilen bir isim. Birçok kişi de Dursun Özbek servetinin ne kadar olduğunu araştırıyor. Bu yazıda Dursun Özbek serveti ile birlikte hangi oteller ve şirketlerin sahipliğini yaptığını da derledik. İşte, detaylar…

Dursun Ozbek Serveti 2

Dursun Özbek Serveti Ne Kadar?

2022 yılında tekrar Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı’na gelen Dursun Özbek, başarılı ve bilinen bir iş insanı olması sebebiyle Türkiye’nin sayılı zenginleri arasında yer alarak her sene Forbes dergisinde sıralamaya girmeyi başarıyor.

Net bir rakam olmamakla birlikte Dursun Özbek’in servetinin 300 milyon dolar civarında olduğu bilinmektedir.

Daha önce yaptığı Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığı ile birlikte otel zinciri sahibi olması da servetini büyüten kalemler arasında bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra; kendi kişisel yatırımları da servetine dahildir. Bu sebeple Dursun Özbek’in yaklaşık 300 milyon dolar kadar bir servete sahip olduğu tahmin edilmektedir.

İlgili İçerik: Ali Koç Serveti: Türkiye'nin Kaçıncı Zengini? Ali Koç Kimdir? Mal Varlığı Ne Kadar?

Dursun Özbek Ne İş Yapıyor?

Dursun Özbek’in isminin anıldığı unvan genellikle Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olmasıdır. Fakat otelleri ve şirketleri ile de de Dursun Özbek’in aslen bir iş insanı olduğunu söylemek mümkün. Kendisi için yatırımcı ve işletmeci diyebiliriz.

Dursun Ozbek Serveti 3

Dursun Özbek Kimdir?

Dursun Özbek servetini açıkladık. Peki, Özbek’in servetini elde etmesini sağlaya hayat yolculuğu nasıldı? Açıklayalım…

1949 doğumlu olan Dursun Özbek, Giresun’da dünyaya geldi. Lise eğitimini İstanbul Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’nden 1974 yılında mezun oldu.

Lisans eğitimi boyunca hem üniversitesinin takımında hem de amatör birinci kümede futbol oynayarak sahalarda yer aldı. Üniversiteden mezun olmadan önce de bir yandan otomotiv sektöründe çalışmaya başladı.

Taksim Talimhane’de 6 metrekarelik bir dükkan açtı. Burada kardeşi Mehmet Özbek ile birlikte yedek parçacılık yaptı. Turizm sektörüne ise 1988 yılında giriş yaptı. Nippon ve Point Hotel zincirlerini kurdu.

Yatırımcılık ve işletmeciliğe devam ederken en büyük tutkusu olan Galatasaray’ın 2011 yılında başkanı olan Ünal Aysal’ın kadrosunda bulundu. Bu kadrodaki görevini kendi isteğiyle bıraktı ve 2014 yılında Galatasaray Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu’na seçildi. Burada başkan yardımcısı olarak görev aldı.

Galatasaray SK Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı’nda ise kendisinden önceki başkan olan Duygun Yarsuvat’ın da desteklediği Özbek, Galatasaray’ın 36. Başkanı olarak göreve geldi.

23 Ocak 2018’deki toplantıda koltuğu Mustafa Cengiz’e bıraktı. Son olarak 14 Haziran 2022’de yeniden Galatsaray SK Başkanı olarak seçildi.

Dursun Özbek serveti ile birlikte hayatına dair detayları da açıkladık.

İlgili İçerik: Hasan Arat Serveti: Mal Varlığı Ne Kadar? Şirketleri Neler? Hasan Arat Mı Daha Zengin Ali Koç Mu?

Dursun Özbek Nereli?

Yaşamını küçük yaşlardan beri İstanbul’da sürdürse de Dursun Özbek aslen Giresunludur. Şebinkarahisar’da doğmuştur.

Dursun Özbek Kaç Yaşında?

1494 doğumlu olan Dursun Özbek, 2024 itibariyle 75 yaşındadır.

Dursun Ozbek Serveti 12

Dursun Özbek Otelleri

Dursun Özbek servetiyle merak edilen bu servetin en büyük kalemlerinden olan otelleri de sıklıkla aratılıyor.

Dursun Özbek’in kaç tane oteli var sorusunun cevabı da 2024 itibariyle 6’dır.

İşte, Dursun Özbek otellerinin listesi şu şekildedir:

  • Point Otel Taksim
  • Point Otel Barbaros
  • Point Otel Ankara
  • Nippon Otel Taksim
  • Kimeros Park Holiday Village Kemer
  • Kimeros Ma Biche Hotel Kemer

Dursun Özbek servetinin büyük bir desteği olan otellerini paylaştık.

Dursun Ozbek Serveti 5

Dursun Özbek Evli Mi? Mesude Özbek Kimdir?

Dursun Özbek, 1973 yılında nikah masasına oturduğu Mesude Özbek ile hala daha evlidir. Mesude Özbek hakkında kamuoyu ile paylaşılan bilgi bulunmamaktadır.

Dursun Ozbek Serveti 6

Dursun Özbek Kaç Çocuğu Var?

Dursun Özbek’in Mesude Özbek ile olan evliliğinden bir kız bir oğlan olmak üzere iki çocuğu vardır. Gökhan Özbek ve Neslihan Özbek hakkında da detaylı bir bilgi bulunmamaktadır.

Dursun Özbek serveti ile birlikte hayatına dair tüm detayları da paylaştık…

Muhabir: Duygu Tekin