Antalya Yardımlaşma Platformu ve Akdeniz Otizm Spor Kulübü, 7 yıl önce hayata geçirdiği burs programı ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışındaki gönüllülerin sağladığı destekle bir nebze de olsa öğrencilere umut olan platform, yeni dönemde de destek bekliyor.

HER YIL DAHA FAZLA ÖĞRENCİYE ULAŞIYOR

Platform, ilk yılında sadece 10 öğrenciye destek verebilmişken, sürekli artan bir ivmeyle geçen yıl 175 öğrenciye burs sağlayabilmiştir. Gelecek dönemde ise bu sayıyı 200’e çıkarmayı hedefliyor, böylece ilkokuldan üniversiteye farklı yaş gruplarından daha fazla öğrenciye yardım eli uzatmayı amaçlıyor.

DÜŞÜNÜLEN HER DETAY

Platform yöneticisi Halit Mert, öğrencilere yardımcı olmayı bir görev bilip, başvuru yapan tüm öğrencilerin sosyal ve ekonomik durumlarını gönüllü burs komisyonuyla tek tek incelediklerini belirtti. Platform Yöneticisi Halit Mert,

“Başvuru yapan tüm öğrencilerin sosyal ve ekonomik durumlarını gönüllü burs komisyonumuzda tek tek, titizlikle inceleyip süzgeçten geçirdikten sonra karar veriyoruz. Burs verenlere dönem başında, ortasında ve sonunda sürecin tüm şeffaflığıyla bilgilendirme yapıyoruz. İster 1 öğrenci isterse daha fazla öğrenciye burs vererek cehaletle savaşımıza destek verebilirler" dedi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Öğrenciler, sağlanan burs için www.akosder.com adresi üzerinden başvuruda bulunabilirler. Başvurular titizlikle değerlendirilecek ve burs almaya hak kazanan öğrenciler belirlenecek. Platform, yeni dönemde daha çok öğrenciye ulaşabilmek için eğitim gönüllüsü hayırseverlerden destek bekliyor. Her bir destek, ihtiyaç sahibi öğrencilere umut olacak ve onların eğitim hayatlarına pozitif bir katkı sağlayacak.