Mersin'de gerçekleştirilen bir ehliyet sınavında, vücutlarına gizledikleri kulaklık ve gizli kamera ile kopya çekmeye çalışan dört kişi gözaltına alındı. Sınava girerken üzerlerinde çeşitli aparatlar barındıran şüpheliler, emniyet güçleri tarafından suçüstü yakalandı.

TEKNOLOJİK KOPYA YÖNTEMLERİ

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, ehliyet sınavlarındaki kopya olaylarının artması üzerine detaylı bir çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında, sınav merkezinde yapılan kontrollerde, teknolojik cihazlarla hile yapmaya çalışan şüpheliler tespit edildi.

KAMERA VE KULAKLIKLA YAKALANDILAR

Sınavın ardından E-Sınav Merkezi'nde yapılan aramalarda şüpheli M.S, H.E. ve N.M, üzerlerindeki gizli kamera, kulaklık ve diğer aparatları çıkarırken yakalandı. Çalışmanın devamında, aynı yöntemi kullanarak sınava girmeye çalışan Ç.S. de gözaltına alındı.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST

Yakalanan dört şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İşlemler sonucunda, şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.