Mersin'de, ehliyet sınavlarına girenlere özel düzenek hazırlayarak şahısların üzerlerine yerleştirip sınavda kopya çekmelerini sağlayan 5 şüpheli yakalanmıştı. Şüpheliler yakalanmalarının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Çalışma kapsamında tespit edilen 5 şüphelinin adresine yapılan baskında kopya çekmek için hazırlanan düzeneklere de el konuldu. El konulan eşyaların içinde kulaklıkların da aralarında olduğu çeşitli ekipmanlar ele geçirildi. 

SÜRÜCÜ BELGESİ ALMAK İSTEYENLERE 'KOPYA' HİZMETİ! 

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şubesi ekipleri, sürücü belgesi sınavlarına giren adaylara gizli kamera ve kulaklık düzeneği yerleştirerek kopya çektirmek suretiyle sınavları kazandıran kişilere yönelik çalışma başlattı. Çalışma kapsamında tespit edilen 5 şüphelinin belirlenen adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 5 şüpheli de gözaltına alındı. Polisin adresler de yaptığı aramada kopya çekmek amacıyla kullanılan kulak için kulaklıkların da aralarında olduğu çeşitli kopya düzeneğinden oluşan ekipmanlar ele geçirildi. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Çığlıklarına komşuları yetişti ancak çok geçti! Bir kadın cinayeti daha... Çığlıklarına komşuları yetişti ancak çok geçti! Bir kadın cinayeti daha...

Kaynak: İHA