Konyaaltı Belediyesi emekli vatandaşlar için hayata geçirdiği emekli kahvelerinde müzik dinletilerine başladı. Emeklilerin daha güzel vakit geçirmeleri için başlatılan etkinlikte emekli vatandaşlar bir hayli keyifli vakit geçirdiler. Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi’ndeki müzisyenlerin verdiği ilk konser çarşamba günü Konyaaltı Sahili’nde bulunan Konyaaltı Emekli Kahvesi’nde, ikincisi ise perşembe günü Siteler Mahallesi’nde bulunan 23 Nisan Emekli Kahvesi’nde gerçekleştirildi.

MÜZİK DİNLETİSİNİN DEVAMINI BEKLİYORUZ

Emekli Kahvesi’nde keyifli vakit geçirdiğini söyleyen Nuriye Korkmaz,

“Arkadaşlarımla burada vakit geçirmek hoşuma gidiyor. Müzik dinletisi çok güzeldi. Müzik dinletisinin devamını bekliyoruz’’ dedi. Dinletiye gelen Ali Kaplan da dinletiyi çok beğendiğini belirterek, “Emekli Kahvesi’nde bu şekilde bir organizasyon olması çok hoşuma gitti. Zaten burada çayımız, suyumuz bedava. Arkadaşlarımızla buluşup hoşça vakit geçiriyoruz. Bir de böyle bir etkinlik olması bizleri çok mutlu etti. Başkanımız Semih Esen’e bizleri düşündüğü için çok teşekkür ederim’’ diye konuştu. Emekli Kahvesi’ndeki müzik dinletisine gelen Kamuran İstanbullu ise, “Emekli Kahvesi emekliler için mükemmel bir yer. Buranın kıymetini bilmemiz lazım. 7 bin 500 TL emekli maaşı alıyoruz. Emekli Kahvesi’nde çayın, suyun ücretsiz olması çok önemli. Dışarıda çay 10 lira. Günde 10 çay içsek ayda 1200 TL eder. Bize burada Konyaaltı Belediyesi bunu ikram ediyor. Hem de burada eşimizle dostumuzla stres atıyoruz. Emekli Kahvesi’nde konser verilmesi de bizler için çok güzel oldu” dedi. 

DÜZENLENEN KONSERLER BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ

Emekli Kahvesi ile hayatının değiştiğini dile getiren bir diğer Emekli Kahvesi sakini Seyhan Yalçınkaya da,

“Emekli Kahvesi’nde hayatım değişti. Ben engelli bir bireyim. Burada arkadaşlarımla güzel vakit geçiriyorum. Çalışanlardan memnunum. Bugün düzenlenen bu konserde bizleri çok mutlu etti. Bu tür etkinliklerin devamı gelirse çok mutlu oluruz” dedi.

Müzik Akademisi her Çarşamba saat 15.00’te Konyaaltı Emekli Kahvesi’nde her Perşembe saat 15.00’te ise 23 Nisan Emekli Kahvesi’nde konser verecek.