Tüm Emeklilerin Sendikası 25 Mayıs’ta Antalya, Burhaniye, Bursa, Fatsa, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Tarsus’ta mitinge hazırlanıyor. Sendika'dan yapılan açıklamaya göre “Bu adaletsizliğe, açlığa ve sefalete rıza göstermeyeceğiz” ilkesiyle Antalya, Burhaniye, Bursa, Fatsa, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Tarsus’ta mitingler yapacağı duyuruldu.  

"AÇLIĞA VE SEFALETE RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ"

Emeklilerin Antalya mitingine dair açıklama yapan Tüm Emeklilerin Sendikası Antalya Şube Başkanı Bilge Torosoğlu, “Hayat pahalılığı çekilmez oldu. Bu pahalılıkta dar gelirliler, çalışanlar ve gençlerin yanısıra en çok emekliler etkilenmektedir. Gelecek günlerimizin  sefaletle geçeceğini açık açık bizatihi ülke ekonomisinden, maliyesinden, hazinesinden sorumlular ifade etmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise emeklilerin,çalışanların, yaşlıların insanca yaşamı için projeler üreteceğine, tek yaptığı bizim açlığa rıza göstermemiz için top çevirmektir. Bu kadarla da kalmıyor. Emeklilerin örgütlenme ve sendikal haklarını yok sayıp, hak aramamızı engellemek için uluslararası antlaşmaları yok sayıyor. Bu adaletsizliğe, açlığa ve sefalete rıza göstermeyeceğiz” dedi.

Antalya Valiliği’ndeki torpil iddialarına inceleme! Antalya Valiliği’ndeki torpil iddialarına inceleme!

EMEKLİLER 25 MAYIS’TA SOKAĞA DÖKÜLECEK

“25 Mayıs’ta Antalya, Burhaniye, Bursa, Fatsa, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Tarsus’ta alanlarda olacağız” diyen Bilge Torosoğlu, “Bütün halkımızı 25 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00'da Aydın Kanza Parkında başlatacağımız mitingimize bekliyoruz. Emeklilerin sesini gür bir şekilde Antalya’dan iktidara duyuracağız, tüm emeklileri bu sese güç vermeye davet ediyoruz” ifadelerini yer verdi. 
 

Muhabir: MUSTAFA KOÇ