Kıskançlık, içgüdüsel olarak yansıttığımız bir duygudur. Kıskançlık genlerimize şifrelendiği gibi burcumuzun da karakterimize bir yansıması olabilir. Astrologlar, en kıskanç burçlar hangileri diye merak edenler için bazı burç gruplarını açıklamışlardır.

Özellikle ikili ilişkilerde karşımızdaki kişiyi daha iyi tanımak için burcunu sorarız. Burcundan yola çıkarak o kişinin karakterini analiz ederiz. Kendi karakter ve isteklerimize uygun olup olmadığını belirleriz. En kıskanç burçlar hangileri öğrenmek bu noktada bize yardımcı olur.

En Kiskanc Burclar 1

En Kıskanç Burçlar Hangileri?

Kıskançlık duygusu, aşırıya kaçmadığı sürece ilişkilerde sevilen bir duygudur. Kıskançlık seviyesi artıp kısıtlamaya döndüğünde kişi çevresine adeta hayatı dar edebilir.

Kısıtlamaya dönen kıskançlıklar çoğu zaman ilişkilerin sonunu getirir. Hangi burç daha kıskanç öğrenerek partner seçiminizi yapabilirsiniz.

Bu konuda daha fazla bilgi almak isteyenler için işte, en kıskanç burç sıralaması şu şekildedir:

  • Akrep (23 Ekim-21 Kasım)
  • Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)
  • Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)
  • Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)
  • İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Bu burçlardan birine sahipseniz veya partneriniz bu burçlardan biriyse daha detaylı bilgi almak isteyebilirsiniz. En kıskanç 5 burç sıralaması ve detaylarını merak ediyorsanız okumaya devam edin.

En Kıskanç 5 Burç

Burçların karaktere etkisine inananlar en kıskanç burçlar hangisi öğrenmek ister. Bu sayede karşısındaki insan hakkında daha detaylı bilgiye sahip olur.

Döşemealtı'nda Menderes Dal koltuğunu çocuk başkana devretti Döşemealtı'nda Menderes Dal koltuğunu çocuk başkana devretti

En kıskanç 5 burç ve bu burçların kıskançlık özelikleri aşağıdaki gibidir:

En Kiskanc Burclar Akrep

Akrep

Akrep burcu, 12 burç arasında en kıskanç burç olarak sayılır. Bu burca sahip kişiler ortada hiçbir problem yokken sorun çıkarma potansiyeline sahiptirler. Oldukça şüpheci kişiliklerdir. Birine koşulsuz güvenebileceklerini hiç düşünmezler.

Kontrolcü bir yapıları vardır. İlişkide telefon karıştırma, konum takip etme gibi şüphelere düşerek kıskançlık yapabilirler. En kıskanç burç erkek olarak akrep burçlarında gözlemlenir.

En Kiskanc Burclar Boga

Boğa

Boğa burçları, 12 burç arasında en sadık olanlardan biridir. Aynı sadakati karşıdan göremezse şüpheye düşerler. Boğa burçlarının içine şüphe düşerse adeta karşısındaki kişiye hayatı dar eder. Bu yüzden boğa burçları doğuştan en kıskanç burçlar arasındadır.

Boğa burçları, sevdiklerinin en çok onlarla vakit geçirmesini isterler. Bu nedenle karşısındaki kişiyi arkadaşlarından kıskanıp kısıtlarlar. Partnerini sürekli olarak kontrol etmek isterler.

En Kiskanc Burclar Yengec

Yengeç

Yengeç burçları, çevresinde değer verdiği herkese aşırı düşkündürler. Çoğu zaman onları paylaşmak istemezler. Kaprisli özellikleri ile bilinirler. İkili ilişkilerinde bir şüphe sezerlerse kısıtlayıcı olurlar.

Sadece ikili ilişkilerde değil, aile ve arkadaşlarını da zaman zaman paylaşmakta çekinirler. Sevdiklerinin kendileri dışında birine değer verdiğini gördüklerinde kıskançlık alarmı başlar. En kıskanç burç kadın olarak yengeç burçlarında gözlemlenir.

En Kiskanc Burclar Aslan

Aslan

Aslan burçları egoları ve özgüvenleri ile bilinir. Göz önünde olmayı seven bu burçlar, ufak bir ilgisizlikte kıskançlık krizlerine girerler. Sahiplenici aslan burçları, karşısındaki insanı kısıtlama derecesinde koruma ihtiyacı duyar.

Aslan burçları en kıskanç burçlar arasında duygusal kıskançlık gösteren kişilerdir. Bu burca sahip kişiler kıskançlık duyduklarında kabuklarına çekilirler. Bu süreçte suçlayıcı ve kırıcı olurlar.

En Kiskanc Burclar Ikizler

İkizler

İlişkilerde güvensizlik ve kıskançlık ikizler burcunun doğasında vardır. Partnerlerinin başkasıyla iletişim kurmasını bile kıskanırlar. Yalnız ikizler burcunu diğer en kıskanç burçlar listesinden ayıran bir özelik vardır. Bu burçlar kıskançlıklarını içten içe yaşarlar.

İçten içe kıskançlık yaşayan ikizler, kıskançlık duygularını ortaya çıkarınca ilişkide sorunlar başlar. Bu duyguyu içlerinde yaşadıkları için kıskançlıkları başka diğer problemleri doğurur. İlişkide sorunlar bir döngüye gider ve bu noktada ikizler ile anlaşmak oldukça zordur.

En Kiskanc Burclar 2

En Kıskanç Olmayan Burç Hangisi?

En kıskanç burçlar sıralamasını yaptık ve detaylarını verdik. Peki, en kıskanç olmayan burç hangisi biliyor musunuz? Burçlar kıskançlık seviyelerine göre bir sıralamaya sahiptir. Bu burçlar arasında bir burç var ki diğer burçlara göre kıskançlık duygusu oldukça az!

En kıskanç olmayan burç şu şekildedir:

  • Oğlak: Oğlak burcuna sahip insanlar ketum ve mantıklı kişiliklerdir. Mantıklarına yatan ilişkileri tercih ederler. Seçimini mantık çerçevesinde yapan oğlak burçları duygularını çok güzel kontrol ederler. Bir kıskançlık yaşadıklarında mantıklarına uymadığı için ilişki bile bitirebilirler.

Kıskançlık Burcunuzla İlgili Mi?

Astrologlar ve burçlara inananlara göre kıskançlık burcunuzun bir yansıması olabilir. Bunun yanında kişisel deneyimleriniz, travmalarınız, çevreniz gibi faktörler de kıskançlık seviyenizi etkileyebilir. Hiç kıskanç olmayan birinin, şüphe dolu bir ilişki sonucu kıskançlık seviyesi artabilir.

En kıskanç burçlar yazımızda, en kıskanç 5 burcu sıralayıp detaylarını verdik. Ancak burçlar kıskançlık seviyesi belirlemede tek başına geçerli değildir. Kişinin yaşadığı tecrübeler, geçmiş ilişkiler de kıskançlık seviyesini etkiler.

Muhabir: Duygu Tekin