Antalya’da 2024 yerel seçimleri için partilerde aday adayı yarışı başladı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 19 ilçe belediye başkanlığı için partilerde aday adaylığı başvuruları start aldı. Kimi kesim, kamuoyu yoklamalarını ön planda tutarken, bazı isimler aday adaylığını resmiyete taşıdı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi telaffuz edilen kişiler arasında Antalya eski Milletvekili Arif Bulut da yerini aldı. CHP Antalya 24. dönem milletvekili Arif Bulut, partisi ile yaptığı istişareler neticesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu ilan etti.

PARTİ KADEMELERİNDE GÖREV YAPMIŞ İSİMLERE DANIŞTIK

Çalışma takvimini CHP içinde kanaat önderleri olarak isim yapmış kişilere danışarak oluşturduğunu belirten Bulut,

“Gerek telefonla gerekirse yüz yüze gelerek danışmak suretiyle aynı şekilde partimizin her kademesinde görev yapmış birçok arkadaşımızı da haberdar ederek toplantılar yaptık. Ayrıca 19 ilçe örgütümüzü ve yönetimlerini ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduk. Bu şekilde önemli kararlar alırken il ve ilçe örgütlerimizin bilgilendirilmesinin ve onlara danışmasının çok büyük bir önem arz ettiğini biliyoruz. Tüm bu çalışmalardan sonra; büyükşehir belediye başkanlığına aday adayı olarak yola çıkmaya karar verdik” dedi.

ANTALYA HALKINI YETERİ KADAR MEMNUN EDEMEDİK

Başkanlık görevini en iyi şekilde başaracak, eğitim ve birikime, gerekli olan liyakata sahip olduğunun altını çizen Bulut,

“Kısa bir süre sonra yerel yönetimler seçimi var. 1999 yılından bu yana Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığında bir süreklilik sağlayamadık. Kazanmış olduğumuz Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı elde tutamayıp, bir dönem sonra yeniden kaybettik. Bu durum kronikleşti, müzminleşti, bizde adeta sürekli bir karın ağrısı oldu. Bunun neticesi olarak, Antalya halkına yeterli ve başarılı belediyecilik örneği veremedik. Tabi ki burada en büyük olumsuz etki üst, üste seçim kazanamayışımız oldu. Netice olarak başladığımız projeleri bitiremedik, seçim vaatlerini tam olarak yerine getiremedik ve Antalya halkını yeteri kadar memnun edemedik” diye konuştu.

BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZ BASKIYA MARUZ KALMAKTADIR

Seçimden hem galip hem mağlup ayrılmanın CHP örgütlerini en tepeden en küçük birimine kadar, partiye gönül vermiş seçmeni ve halkı çok derin bir şekilde yaraladığını kaydeden Bulut,

“Her seçim kaybından sonra, partili olarak belediye çalışanlarımız oradan oraya sürülmekte, baskıya maruz kalmaktadır. Artık tüm bunları hiç birimiz yaşamak istemiyoruz. Haklı olarak bu durumun artık değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Elbette seçim kazanmak kolay değil. Örgütlerimizin seçim kazanmak için ne kadar büyük özveri gösterdiklerini, ne büyük zorlukları aştıklarını biliyoruz. Ancak!  Seçim kazanıldıktan sonra örgütlerimizin yeteri kadar ciddiye alınmaması, sürecin dışına itilmesi ve siz anlamazsınız şöyle bir adım geriye durun anlayışı da kabul edilebilir gibi değildir. Zaten bu anlayış başarısızlığın yollarına döşenen en büyük taşlardan biridir” şeklinde konuştu.

PARTİ ÖRGÜTLERİMİZE CİDDİ GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR

Kamu kurumlarının yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde yönetildiğini hatırlatan Bulut, şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan A Haber muhabirine fırça: "Kendine gel" Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan A Haber muhabirine fırça: "Kendine gel"

“5,5 yıl araştırma hastanesinin başhekimliğini yapmış biri olarak, söylemeliyim ki, bu yasa ve yönetmelikler, bütün belediyeleri örgütün bilgisi dâhilinde ve desteği ile yönetmeye engel değildir. Bu nedenle tüm siyasi partiler içinde en çok liyakat sahibi ve iyi yetişmiş insanı olan bir parti olarak, liyakat sahibi arkadaşlarımıza yönetimin her noktasında görev düşmektedir. Bizim anlayışımıza göre ortak akıl çerçevesinde, hizmet üretip başarıyı yakalamak için ve bir daha kazanmış olduğumuz belediye başkanlığını kaybetmemek için, il başkanı liderliğinde, parti örgütlerimize ciddi görevler düşmektedir. Değerli arkadaşlarım bu şu anlama gelir seçimi kazanmak için nasıl beraber çalışıyorsak yönetirken de bu yükü beraber taşımalıyız ve de mutlaka başarılı olmak için çalışmalıyız.”

ANTALYA, AVRUPALI KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ OLMALIDIR

Hükümetin yönetim politikalarını da yorumlayan Bulut, açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı:

“Tek kişilik bir akıl ile yönetmeyi uygun bulmuyoruz. Kolektif akıl ile yönetmeyi önceliğimiz olarak görüyoruz. Eğer büyükşehir adaylığı bize nasip olur ise projelerimizi sizinle paylaşmaktan ve katılımınızı sağlamaktan son derece mutlu olacağız. Mutlaka başarıyı yakalamak için sizlerle omuz omuza kol kola hep beraber yürüyüp hep beraber çalışıp kazanacağız. Hedefimiz Antalya ilimizi gerçek manada Avrupalı bir turizm, tarım, sanayi, kültür ve sanat şehri yapmaktır. Bunu da hep beraber başaracağımıza inanıyorum.”