Meral Akşener, Türkiye’de tanınmış bir siyasetçidir ve İYİ Partinin kurucusu ve genel başkanıdır. Göz önünde olması sebebiyle de kariyer hayatı yanında aile hayatı da merak ediliyor. 

Uzun bir evlilik hayatı yaşadığı bilinen Meral Akşener’in Fatih adında bir oğlu olduğu biliniyor ve Fatih Akşener gerek aile hayatı gerek de özel hayatına dair sorular almaktadır. 

Peki, Meral Akşener ve Tuncer Akşener’in oğlu Fatih Akşener kimdir? Fatih Akşener hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde…

Fatih Aksener Kimdir 10

Fatih Akşener Kimdir?

Fatih Akşener 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 40 yaşındaki Fatih Akşener siyasetçi Meral Akşener ve Tuncer Akşener’in tek çocuğudur. Akşener Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünü okumuş ve mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesinden mezun olduktan sonra ise Koç Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

Fatih Akşener eğitimini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra, 2008 yılında Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de Ar-Ge mühendisi olarak çalışmıştır. Buradaki görevinin ardından ise Türk Telekom’da Girişimcilik Programları Proje Yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Türk Telekom’daki görevinden ayrıldıktan sonra ise Fatih Akşener, Koç Üniversitesinde Girişimcilik Araştırma Merkezi Program Koordinatörü olarak görev almıştır. 2015 ve 2017 yılları arasında bu görevde kaldıktan sonra bu işinden ayrılmıştır.

2017 yılında ise kendi şirketini kuran Fatih Akşener mesleği, girişimcilere ve şirketlere danışmanlık verme üzerinedir. Özel hayatını medyadan uzak tutmayı tercih eden Fatih Akşener, annesi Meral Akşener’in siyasi kariyerine yönelik destekleyici bir duruş sergilemekte fakat aktif olarak siyasetin içinde yer almamaktadır.

Fatih Aksener 11

Sıkça Sorulan Sorular

Fatih Akşener kimdir ile ilgili diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Fatih Akşener Ne Zaman Evlendi?

Fatih Akşener eşi Işıl Akşener ile 2012 yılında dünya evine girmiştir. Çiftin Pars ve Ayda adında iki çocuğu vardır.

Fatih Akşener Nerede Çalışıyor?

Mercedes-Benz, Türk Telekom ve Koç Üniversitesi gibi yerlerde çalıştıktan sonra Fatih Akşener, şimdilerde danışmanlık üzerine kurulu olan kendi şirketinde çalışmaktadır.

Fatih Akşener Kaç Yaşında?

1984 yılında dünyaya gelen Fatih Akşener şu anda 40 yaşındadır.

Fatih Akşener Nereli?

İzmitli olan Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener, İstanbul’da doğup büyümüştür.

Kaynak: HABER MERKEZİ