Antalya'da kentin ana arterlerine kesişen mahalledeki refüj otoparka döndü. Park yeri bulamadıklarını öne süren ve aralarında yabancı plakalı araçların da bulunduğu sürücüler gün içerisinde kaldırımı aşarak park ettikleri refüjdeki çimler de kurumaya başladı.

İLGİNÇ PARK GÖRÜNTÜLERİ

Turizm kenti Antalya’da artan araç sayısı, kent içerisinde park yeri ve trafik sorunu oluşturuyor. 2023 Haziran verilerine göre yaklaşık 1.5 milyon aracın kayıtlı olduğu kentte özellikle ana arterlerde sabah ve akşam saatlerinde trafik kilitleniyor. Gün içerisinde ise vatandaş park yeri bulamadığı için engelliler için ayrılan özel alanlardan, park ve bahçelerin içerisine araçlarını park ediyor. İlginç görüntülerin yaşandığı park sorununda Antalya Valiliği ve kentin ana arterlerinden biri olan Yener Ulusoy Bulvarı kesişimindeki Kızılsaray Mahallesi 88. Sokak üzerindeki bir refüj otopark haline geldi. 

Kaş'ta Yörükler antik su yolunda! Davullu zurnalı Yörük göçü Kaş'ta Yörükler antik su yolunda! Davullu zurnalı Yörük göçü

UYARILARA RAĞMEN DEVAM EDİYOR

Savaştan kaçarak Antalya’ya yerleşen Ukraynalı sürücünün de aracını park ettiği refüjde gün içerisinde onlarca araç önce kaldırımı aşıp ardından çimleri ezerek aracını refüje park ediyor. Sıklıkla park yeri olarak kullanılması nedeniyle refüjdeki çimlerin de ezilerek kurumaya başladığı dikkati çekti. Hatalı parklar, trafik polislerinin gün içinde sıklıkla ceza yazıp uyarmalarına rağmen sürüyor. Aracını refüje park eden bir sürücü, kimseye bir zararlarının olmadığını ve aracını park edecek başka bir yer bulamadığını ve park eden diğer araçları göstererek yalnız olmadığını söyledi.