Genç oyuncu Hafsanur Sancaktutan son yıllarda ekranlarda yükselen isimlerden biri olarak dikkat çekiyor. Başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile izleyicilerden büyük beğeni toplayan Sancaktutan'ın hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Hafsanur Sancaktutan kimdir? Kaç yaşında ve hangi dizilerde rol aldı?

Hafsanur Sancaktutan Kimdir?

20 Mart 2000 yılında İstanbul'da doğan Hafsanur Sancaktutan baba tarafından Rizeli, anne tarafından Batum göçmenidir. Küçük yaşlardan itibaren tiyatro ile ilgilenmiştir. Sancaktutan, oyunculuk kariyerine 2018 yılında Gülperi dizisinde Fidan karakterini canlandırarak başladı. Daha sonra Aşk Ağlatır dizisinde Ada Meryem Varlı, Son Yaz dizisinde Yağmur Kara ve Dünyayla Benim Aramda dizisinde Selin karakterlerini canlandırdı. Hafsanur Sancaktutan tiyatro oyunlarında da çeşitli ödüller kazanmıştır. Ayrıca birçok reklam filminde rol almış ve gençlik uygulaması Bana Bak'ın reklam yüzü olmuştur.

Hafsanur Sancaktutan Nereli?

Kendisi 20 Mart 2000 yılında İstanbul'da doğmuş olsa da baba tarafından Rize kökenlidir. Hafsanur Sancaktutan oyunculuk kariyerine ve eğitimine İstanbul'da devam etmektedir.

Hafsanur Sancaktutan Kaç Yaşında?

H2024 yılı itibariyle 24 yaşında olan Sancaktutan aktif olarak sosyal medyayı kullanmaktadır. Instagram'da 1.7 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır.

Hafsanur Sancaktutan Boyu ve Kilosu

Hafsanur Sancaktutan kimdir sorusu kapsamında merak edilen bir diğer konu da boy ve kilodur. Türk oyuncu 1.63 metre boyundadır. Bu anlamda ortalama bir boy skalasında yer almaktadır. Hafsanur Sancaktutan kilosu ise 53 kilogram şeklindedir.

Hafsanur Sancaktutan Hangi Lisede Okudu?

Hafsanur Sancaktutan'ın hangi lisede okuduğuna dair kesin bir bilgi olmamakla beraber bazı kaynaklarda İstanbul Orhan Gazi Lisesi'nden mezun olduğu bilgisi yer almaktadır.

Hafsanur Sancaktutan Üniversite Mezunu mu?

Genç ve yetenekli oyuncu Hafsanur Sancaktutan şimdiden ekranlarda büyük bir başarı yakalamış olsa da hayalleri bununla sınırlı değildir. Sancaktutan bir gün mutlaka üniversite eğitimi alıp yurt dışında oyunculuk yapmak istediğini belirtmiştir.

Hafsanur Sancaktutan Estetik Var mı?

Herhangi bir estetiği olmadığını belirten 23 yaşındaki Hafsanur Sancaktutan "Oyuncu olduğum için o mimikler, anıları, yaşanmışlıkları temsil ediyor. Bunları yok etmek istemem. Genç yaşta estetik yapılmasını doğru bulmuyorum. Sosyal medyada güzel kız kavramı değişti. Herkes birbirine benziyor." ifadelerini kullanmıştır. Ayrıca erkek sanatçıların estetik yaptırmasına da çok şaşırdığını söylemiştir.

Hasdanur Sancaktutan Sevgilisi Kim?

Hafsanur Sancaktutan son dizisinde beraber rol aldığı Kerem Bürsin ile kısa süreli bir ilişki yaşamıştır. Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre şu anda ise yapımcı Sadri Alışık ile birliktedir. Usta oyuncu Kerem Alışık'ın oğlu ile aşk yaşamaya başlayan Sancaktutan ilişkilerini gözlerden uzak tutmayı tercih etmektedir. Her ikisi de oldukça yoğun bir çalışma temposuna sahip olan çiftin, bu yoğunluk arasında bir araya gelmeye ve keyifli vakit geçirmeye özen gösterdiği öğrenilmiştir. Yetenekli oyuncunun sevgilisi dışında ailesine dair detaylar da merak konusudur. Peki, Hafsanur Sancaktutan kimdir? Ailesinde yaşanan o büyük olay nedir?

Hafsanur Sancaktutan Ailesi ile Ne Yaşadı?

Hafsanur Sancaktutan, çocukken öz dedesinin cinsel istismarına maruz kaldığını sosyal medyadan paylaşarak büyük bir merak konusu olmuştur. Bu paylaşımın ardından ise Hafsanur Sancaktutan dedesi hakkında pek çok detay emrak edilmiştir.

Dedesinin pedofili olduğunu söylemiş olan Hafsanur Sancaktutan şu ifadelere yer vermiştir:

 • "Okuyun bu hikaye çok tanıdık! Susup ayıptır aman duyulmasın diyen herkes! Evet, siz de çocuk istismarı yapıyorsunuz. İtiraf ediyorum, benim de hikayem buna benzer! Ben de ifşalasam mı herkesi? Utanırlar mı yaptıklarından? Dedem tarafından istismara uğradım. Pedofili bir adamın torunuyum. Kuzenlerim, komşularım, iş arkadaşlarım tarafından da taciz edildim. Utanmıyoruz, korkmuyoruz. Yalnız olmadığımızı biliyorum. Kızlar susmayın. Artık susmak yok. Çünkü yalnız değiliz. Sizler çok değerlisiniz. Çünkü sizi çok seviyorum."

Hafsanur Sancaktutan Tv Dizileri

Son yıllarda Hafsanur Sancaktutan'ı hem televizyon dizilerinde hem de dijital projelerde sıklıkla görüyoruz. Özellikle de 2021 yılında yayımlanan Son Yaz ile büyük bir söz getiren Hafsanur Sancaktutan'ın filmografsini yakından inceleyelim.

Başarılı oyuncunun yer aldığı yapımlar aşağıdaki gibidir.

 • (2018 - 2019) Gülperi - Fidan Taşkan
 • (2019) Aşk Ağlatır - Ada Meryem Varlı
 • (2021 )Son Yaz - Yağmur Kara
 • (2022) Darmaduman - Derin
 • (2023) Ya Çok Seversen - Leyla Köksal

Sahip olduğu ödüller ise şunlardır:

 • (2015) Rotary Kulübü Ödülleri - En İyi Kadın Oyuncu
 • (2015) 14. PAM Ödülleri - Övgüye Değer Oyuncu
 • (2015) İstek Okulları - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
 • (2016) Terakki Vakfı Okulları - Övgüye Değer Oyuncu
 • (2021) 9. TV Yıldızları Ayaklı Gazete Ödülleri - Yılın Yükselen Yıldızı
 • (2021)İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü - Yılın Çıkış Yapan Yeteneği
 • (2023) 9. Elle Stil Ödülleri - Yılın Stil Keşfi

Bu haberimizde Hafsanur Sancaktutan kimdir sorusuna sizler için cevap aradık

Muhabir: Haber Merkezi