Cumhur İttifakının Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Antalya Dayanışma Grubu’nun düzenlediği kahvaltı buluşmasına katıldı. İş insanlarının sorularını yanıtlayan Tütüncü’nün konuşmasındaki en dikkat çekici konuysa ulaşım ve toplu taşıma sorununun çözümüne yönelik başlıklar oldu.

“ULAŞIM VE TOPLU TAŞIMAYLA İLGİLİ GÜZEL BİR PROJE HAZIRLADIK”

Cumhur İttifakının Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tütüncü, “Antalya’daki en önemli sorunların başında trafik sorunu ve ardından da toplu ulaşım sorunu geliyor. Antalya, son birkaç yıl içinde ulusal ve uluslararası bir cazibe ile karşı karşıya kaldı. Yollarımız yetersiz, ulaşım ağımız yetersiz, toplu ulaşım düzenli değil, maalesef bütün bunlar üst üste geldiği zaman hayatımızı derinden etkileyen bir trafik çilesi şehirde yaşanıyor. Bu problemin çözümüyle ilgili olarak Türkiye’de ve dünya da çok önemli çözümler ortaya koymuş firmalarla ve onların mühendisleriyle, uzmanlarıyla bir çalışma yaptık. Ulaşım ve toplu taşımayla ilgili güzel bir proje hazırladık“ dedi.

Antalya'da 2 asırlık tarihi cami tekrar ayağa kaldırıldı Antalya'da 2 asırlık tarihi cami tekrar ayağa kaldırıldı

KEPEZ’DE AÇILAN YOLLARI ÖRNEK GÖSTERDİ

Antalya trafiği ile ilgili temel çözüm noktaları üzerinde de duran Tütüncü, “Kepez’de ilçe belediye imkanlarıyla sadece yeni yapılan Antalya Şehir Hastanesine, hastane ve şehir bağlantısını sağlamak için 6 tane yeni arter yol açtık. Açtığımız hiçbir yol bizim yetki ve sorumluluğumuzdaki yollar değildi. Tamamı büyükşehirin yetki ve sorumluluğundaydı. Kepez’de açtığımız birçok bulvar var. Eğer biz bu bulvarları açmamış olsaydık, Alanya istikametinden gelip Korkuteli –Burdur istikametine gidecek olan bugün Gazi Bulvarı ya da Sakarya Bulvarını kullanacaktı. Varsak’taki Kirişçiler yolunu açmasaydık, orayı Burdur yoluna bağlamasaydık, Kepez’in doğu mahalleleri Korkuteli’ne gitmek için hem Süleyman Demirel Bulvarını hem de Sakarya Bulvarını kullanacaklardı.  Özetle şehir merkezindeki sıkışıklık iki katına çıkacaktı. Onun için yeni yollar açmamız son derece kıymetli ve önemli. Kavşak düzenlemeleri yapmamız son derece önemli“ diye konuştu.

Muhabir: VELİ AKOĞLU